Izrael: Tydzień Kuchni Polskiej

Utworzono 06 listopada 2013 przez Luiza

polska-kuchnia-579x460Od 2 do 11 listopada 2013 r. w całym Izraelu odbywa się  Tydzień Kuchni Polskiej, który pozwoli poznać Izraelczykom prawdziwe smaki polskie. Zaplanowano ponad 40 imprez kulinarnych i kulturalnych, które ukażą tradycyjne i nowoczesne oblicze kuchni polskiej.

We wrześniu Polskę odwiedził Gil Hovav, znany krytyk kulinarny z Izraela, gospodarz popularnego programu „Posiłki, które tworzyły historię”. Każdy jego odcinek opowiada o posiłku, który miał miejsce podczas ważnego wydarzenia historycznego. W Polsce realizowano go w Krakowie i Warszawie. Pierwszy odcinek poświęcony był „obiadom czwartkowym” króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a drugi opowiadał o Krakowie i zorganizowanej przez króla Kazimierza Wielkiego uczcie u Wierzynka. Izraelski kucharz był zaskoczony różnością smaków i bogactwem kuchni polskiej.

Impreza ma obalić mit, że kuchnia polska jest nudna i mdła, złożona głównie z rosołu z kury i bigosu. Ma być także pretekstem do spojrzenia na relacje między dwiema kulturami przez pryzmat współczesnej rewolucji kulinarnej, którą przeszła już każda kuchnia narodowa. Tydzień będzie też szansą spotkania się najlepszych polskich i izraelskich kucharzy, wspólnego gotowania i wymiany doświadczeń. Organizatorzy mają nadzieję, że Tydzień Kuchni Polskiej wpisze się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych Izraela.

Więcej informacji i dokładny program: http://pcw.co.il/eng/

Informacja ze strony www.jewish.org.pl

Komentowanie zablokowane.niedziela, 29 marca, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART