Informacja nt. wyborów parlamentarnych 25 października 2015 r.

Utworzono 28 września 2015 przez Luiza

wybWybory do Sejmu RP i do Senatu RP odbędą się w niedzielę 25 października 2015 roku, w godzinach 7:00 – 21:00 czasu miejscowego, również we Francji. Możliwe będzie głosowanie osobiste i korespondencyjne. Zachęcamy do śledzenia informacji na naszej stronie.

Informacja nt. wyborów parlamentarnych 25 października 2015 r.

Wydział Konsularny Ambasady RP w Paryżu informuje, że postanowieniem Prezydenta RP z dnia 17 lipca 2015 roku w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu RP i do Senatu RP, termin głosowania został wyznaczony na niedzielę 25 października 2015 roku

Głosowanie odbędzie się w godzinach 7:00 – 21:00 czasu miejscowego, również we Francji.

Prawo udziału w wyborach parlamentarnych w obwodach utworzonych za granicą ma obywatel polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, posiada ważny polski paszport lub dowód osobisty oraz dokona zgłoszenia do spisu wyborców prowadzonego przez konsula lub przedstawi zaświadczenie o prawie do głosowania wydane przez urząd gminy lub konsula.

Możliwe będzie głosowanie osobiste i korespondencyjne.

Zgłoszenia będzie można dokonać poprzez elektroniczny system rejestracji dostępny na stronie: https://ewybory.msz.gov.pl/ (system ten zostanie uruchomiony niezwłocznie po opublikowaniu rozporządzenia Ministra Spraw Zagranicznych o powołaniu obwodów do głosowania za granicą) lub osobiście, telefonicznie pisemnie, mailowo i faxem w godzinach pracy urzędu.

Szczegółowe informacje na temat wyborów publikowane będą sukcesywnie na stronie Ambasady RP w Paryżu. Zachęcamy do śledzenia informacji – dostęp bezpośredni:  http://www.paryz.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/komunikaty_ogloszenia/ .

Pytania prosimy kierować na adres: paryz.wybory@msz.gov.pl

Informacja ze strony http://www.paryz.msz.gov.pl/pl/

Komentuj...

*wtorek, 25 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART