Dziennik Macieja Morawskiego, 10 maja 2018 r.

Utworzono 11 maja 2018 przez Red. VP

Jak podkreślają francuskie środki masowego przekazu, w 24. godziny po wypowiedzeniu przez prezydenta Trumpa porozumienia atomowego z Teheranem, Iran i Izrael przeprowadziły wzajemny obstrzał w pobliżu Wzgórz Golan!!! Jak stwierdzają Izraelczycy, kraj ich jedynie odpowiedział na atak (!!), ostrzeliwując pozycje irańskich strażników rewolucji, biorących udział w syryjskiej wojnie domowej po stronie Baszszara al-Assada.

Ze swej strony prezydent Francji Macron najwyraźniej chyba robi, co może, by w oparciu o Unię Europejską, w tym – jak tu się pisze – w pierwszym rzędzie o Niemcy, ale – co godne uwagi – w oparciu o Anglię, by tak czy inaczej uratować to już wyżej wymienione porozumienie atomowe z roku 2015 z Iranem…

Jedno rzuca się w oczy. Na Bliskim Wschodzie potęgują się napięcia, niewątpliwie chyba zagrażające też IZRAELOWI!!! CHCĘ TU MOCNO POKREŚLIĆ, ŻE MY POLACY – TAK DŁUGOWIEKOWĄ TRADYCJĄ Z ŻYDAMI (TAKŻE I NASZĄ KULTURĄ, W KTÓREJ BUDOWANIU BRALI UDZIAŁ WYBITNI LUDZIE POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO)—–) BARDZO ZWIĄZANI – WINNIŚMY MOCNO IZRAEL POPIERAĆ I GO BRONIĆ. I TO MIMO TEGO, ŻE OD CZASU DO CZASU CI LUB INNI WYWOŁUJĄ – PRZEZ GŁUPOTĘ, ALBO TEŻ BY OBU NASZYM NARODOM ZASZKODZIĆ – W GRUNCIE RZECZY WYSOCE NIEMĄDRE SPORY CZY KŁÓTNIE POLSKO-ŻYDOWSKIE… MOŻNA TEŻ BYĆ MOŻE ZASTANAWIAĆ SIĘ, CZY DYPLOMACJA IZRAELSKA CZASEM NIE WYKAZUJE DOSTATECZNEJ ZDOLNOŚCI W ROZŁADOWYWANIU TYCH NAPIĘĆ I SPORÓW (???).

Tyle na dziś!

Komentuj...

*sobota, 4 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART