Grupa 4 Paris Art zaprasza na Europejskie Biennale KRAKÓW PARYŻ w Paryżu – CRACOVIE PARIS – Biennale Européenne des Blancs Manteaux

Utworzono 16 kwietnia 2016 przez Red. VP

Cracovie Paris 1Od 19 kwietnia do 1 maja 2016 r. w Hali Blancs Manteaux w 4. dzielnicy Paryża, w sercu Marais, odbędzie się Biennale Sztuki Współczesnej organizowane przez grupę 4 Paris Art. Obok artystów należących do 4 Paris Art, publiczność będzie również mogła odkryć grupę artystów z Krakowa, których zaproszono do udziału w tym wydarzeniu i którzy opowiedzą o dzisiejszej Polsce.

Grupa 4 Paris Art zrodziła się z inicjatywy artystów mieszkających w 4. dzielnicy Paryża – dzielnicy artystycznej i tętniącej życiem kulturalnym, w której znajdują się muzea Carnavalet i Picassa, a także wiele galerii i pracowni artystów. Malarzy, rzeźbiarzy, fotografików, grafików i twórców łączy ta sama miłość do sztuki. Charakteryzuje ich różnorodność trendów, środków wyrazu i uprawianych technik, a większość z nich ma za sobą solidną karierę we Francji i za granicą. Artyści z grupy 4 Paris Art promują tę różnorodność i otwartość na świat poprzez wymianę z zagranicznymi artystami, zwłaszcza europejskimi i organizują liczne wystawy w samym sercu miasta, porównując praktyki artystyczne i różnorodność talentów. Każde wydarzenie oferuje szeroką panoramę sztuki współczesnej, sztuki, która żyje i tworzy się na nowo każdego dnia, przynosząc nowe spojrzenie na nasze życie.

Cracovie Paris 2
Wystawa  od 19 kwietnia do 1 maja 2016
Wernisaż w czwartek 21 kwietnia od godz. 19.00
Wstęp wolny, codziennie od 12.00 do 20.00 – a w piątki i soboty do 21.00
Halle des Blancs Manteaux
48 rue Vieille du Temple
75004, Paris
Kontakt: Yona Grandjean, Association Le 4 Paris Art
Telefon: +33 6 81 65 57 29

Komentuj...

*środa, 26 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART