Francja: Europejskie Dni Dziedzictwa 2014

Utworzono 16 września 2014 przez Luiza

JEP-2014-en-Ile-de-France_largeW trzeci weekend września tysiące obiektów kulturalnych, historycznych, przemysłowych i innych zostanie udostępnionych publiczności z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa. Będzie można poznać miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających lub bezpłatnie zwiedzić wiele instytucji, które zwykle pobierają opłatę za wstęp. Organizowane będą również koncerty, odczyty, spotkania z twórcami kultury i wiele innych imprez o różnorodnym charakterze. We Francji Europejskie Dni Dziedzictwa odbędą się z tym roku 20 i 21 września.

Ten największy europejski projekt kulturalny to wspólna inicjatywa Rady Europy i Komisji Europejskiej. Po raz pierwszy odbył się w 1991 roku, Polska przyłączyła się do tego programu w 1993 roku. Wcześniej we Francji organizowano Dni Otwarte Zabytków, podczas których można było bezpłatnie zwiedzać obiekty, do których wstęp był płatny. Coroczna francuska impreza była inspiracją dla projektu na szerszą skalę.

Wśród wielu obiektów udostępnionych podczas Europejskich Dni Dziedzictwa można będzie zwiedzić również Bibliotekę Polską w Paryżu i Pałac Monako – rezydencję Ambasadora RP we Francji. Obydwie instytucje otworzą swe drzwi dla zwiedzających w sobotę, 20 września.

Szczegółowy program tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa jest dostępny w Internecie. http://www.journeesdupatrimoine.culture.fr/

Program jest tak bogaty i różnorodny, że z pewnością każdy, znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie.

 

 

Komentuj...

*wtorek, 21 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART