Filharmonia Dowcipu – wesprzyj udział artystów w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Fringe w Edynburgu!

Utworzono 28 maja 2014 przez Luiza

filharmonia

Jesteśmy zespołem muzyków, którzy w sposób lekki i przystępny prezentują muzykę klasyczną. Ponieważ mamy w sobie ogromne pokłady poczucia humoru i dystansu do siebie bawimy się tym, co robimy. I wiemy, że nasza publiczność bawi się razem z nami.

Filharmonię Dowcipu stworzyło trzech autorów: pianista Waldemar Malicki, dyrygent i aranżer Bernard Chmielarz oraz reżyser i autor scenariusza – Jacek Kęcik.

Dzięki rewelacyjnym aranżacjom Bernarda Chmielarza i naszym umiejętnościom gramy muzykę na najwyższym poziomie. Waldemar Malicki, nasz lider, urzeka publiczność swoją charyzmą, wyszukanymi żartami, a nieraz trafnymi uszczypliwościami. Jacek Kęcik, wszystko to spina w całość, tworząc widowisko kolorowe, zaskakujące i realizowane z rozmachem. Filharmonia Dowcipu to zarówno doskonała rozrywka, jak i dawka dobrej muzyki klasycznej, dla publiczności w każdym wieku.

Wiedzą o tym nasi fani w Polsce, ale zależy nam na tym, by dowiedziała się o nas także publiczność zagraniczna. Dostaliśmy taką szansę – zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Fringe w Edynburgu – największe targi muzyczno – teatralne na świecie.

Co może przynieść nam udział w tym wydarzeniu?

Pierwszym etapem jest podbicie publiczności festiwalowej i krytyki, ale głównym celem jest pozyskanie producentów, którzy podejmą się dalszej promocji Filharmonii Dowcipu w prestiżowych salach koncertowych świata. Autorzy Filharmonii Dowcipu przygotowując się do Festiwalu Fringe mają więc na uwadze nie tylko przedstawienie swojego widowiska międzynarodowej publiczności, ale przede wszystkim „zawalczenie” o jego dalszą promocję zagraniczną.

Jadąc do Edynburga sporo ryzykujemy. Udział we Fringe wiąże się z gigantycznymi kosztami wynajmu sal i agencji promocyjnej, oraz kosztem miesięcznego pobytu naszej ekipy na festiwalu.

Filharmonia Dowcipu składa się nie tylko z osób, które występują na scenie, ale też reżyserów dźwięku i światła, eksperta od odsłuchów, managera sceny, stroiciela fortepianu oraz managementu. W sumie to 33 osoby, którym trzeba zapewnić transport i zakwaterowanie. Wydarzenie nie będzie kompletne bez naszego sprzętu i instrumentów, co również generuje dodatkowe koszty.

W Edynburgu mamy zagrać 24 koncerty, jest więc szansa, że część kosztów uda nam się pokryć ze sprzedaży biletów. Na pewno jednak koncertami nie pokryjemy wszystkich wydatków.

I tu pojawia się nasza prośba do Was: pomóżcie nam zebrać brakujące środki! Sprawcie, by nasz udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki stał się możliwy.

Jesteśmy bardzo zdeterminowani by pojechać na Fringe. W związku z tym twórcy Filharmonii Dowcipu, czyli Waldemar Malicki, Jacek Kęcik i Bernard Chmielarz, oraz management zrezygnowali ze swoich wynagrodzeń. Niestety jest to kroplą w morzu potrzeb.

Gwarantujemy Wam, że podczas Fringe damy z siebie wszystko by podbić serca międzynarodowej publiczności!

W zamian za wsparcie proponujemy Wam zdjęcie Waldemara Malickiego z autografem, drukowany program Filharmonii Dowcipu z autografami Twórców (program będzie w sprzedaży podczas jesiennej trasy koncertowej), umieszczenie nazwisk Darczyńców w drukowanym programie, zaproszenie na jednen z wybranych jesiennych koncertów z udziałem w próbie i zaproszeniem na backsage. Nazwiska osób, które nam pomogą umieścimy także na stronie internetowej www.filharmoniadowicpu.pl i na https://www.facebook.com/filharmoniadowcipu.

Polacy mają duże poczucie humoru i dystans do siebie, kochamy muzykę, lubimy się bawić. To wszystko jest w naszym widowisku. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami i dzięki Waszej pomocy będziemy mogli zaprezentować światu to co zarówno w Filharmonii Dowcipu jak i w nas Polakach jest najlepsze!

Dodatkowe informacje:

Biografie Twórców:

Waldemar Malicki jeden z najbardziej znanych i wszechstronnych polskich pianistów ukończył w 1982, z wyróżnieniem, studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Doskonalił swe umiejętności pianistyczne w Wiedniu. Występował w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Rosji i Japonii. Nagrał prawie 40 płyt CD dla: Polton, Dux, Pavane (Belgia), Accord, Adda (Francja), Koch Records Schwann, Wergo (Niemcy), Pony Canyon (Japonia). Za płytę z dziełami Bacha, Wieniawskiego i Paderewskiego otrzymał prestiżową nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk”. W 1999 roku płyta Malickiego z utworami Karola Szymanowskiego została uznana przez magazyny muzyczne za najlepszy album studyjny. Waldemar Malicki był prezesem Towarzystwa I.J. Paderewskiego, a od 2003 r. jest dyrektorem artystycznym Festiwalu „Fun and Classic” w Nowym Sączu.

Bernard Chmielarz kompozytor, aranżer i dyrygent jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, gdzie studiował w klasie kontrabasu. Od 1985 do 1986 roku pracował w Orkiestrze Polskiego Radia, a od 1986 do 2008 roku w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Narodowej. Juz podczas studiów jego zainteresowania wykraczały poza grę na instrumencie. Chmielarz komponował i dyrygował. W 2005 został autorem i aranżerem niemal wszystkich kompozycji użytych w programach: „Co tu jest grane”, „Laskowik & Malicki” i „Filharmonia Dowcipu”. Pisał również do wielu koncertów okolicznościowych: Gal Mistrzów Sportu (2007-2013), Obchody 100-lecia polskiego kina. Dokonał również orkiestracji muzyki Kenji Kawai do polsko-japońskiego filmu „Avalon” (2000).

Jacek Kęcik reżyser, jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, a także Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracuje jako autor projektów telewizyjnych, scenarzysta i reżyser. W latach 80-tych był twórcą kabaretu, zajmował sie także literaturą, poezją i sztuką. Następnie przez 10 lat pracował na rynku reklamy (ponad 300 reklam); zdobył 7 ważnych nagród na festiwalach filmu i reklamy (dwa razy zdobył Grand Prix). Wyprodukował tez ponad sto teledysków uhonorowanych na licznych festiwalach krajowych. Przez kilka lat był głównym dyrektorem Festiwali Piosenki Polskiej w Opolu i Sopocie. Jacek Kęcik specjalizuje się w niekonwencjonalnej reżyserii, w której dominuje żywe tempo narracji i efekty specjalne, opracowane przy użyciu nowych technologii.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Fringe EDINBURGH FRINGE FESTIVAL of ARTS jest imprezą gigantycznych rozmiarów, otwierająca wrota do międzynarodowego rynku sztuki. W ogólnym założeniu biznesowym jest rodzajem targów, na których artyści wystawiają swe prace i je propagują, a potem „sprzedają” zainteresowanym nimi agentom i producentom. Na Fringe swoje kariery rozpoczynali m.in. reżyserzy i aktorzy: Sammuel Becket, Andrew Lloyd Webber, Peter Brook, Anthony Hopkins, Rowan Atkinson i Robin Williams. Dzięki festiwalowi kariery zrobiły też większe formacje: „Cirque du Soleil”, The Stomps, czy PaGAGnini Arena Malikian. Fringe jest potężna areną sztuki i miejscem spotkań wielomilionowej publiczności, różnych zainteresowań i narodowości. W 2013 w ramach festiwalu wystąpiło 22000 artystów z 66 krajów świata. Przewiduje sie, że w 2014 roku Fringe zgromadzi nawet 3000 produkcji z całego świata. Zostaną one zaprezentowane minimum dwumilionowej publiczności i poddane ocenie producentów sztuki, krytyków i dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych. Wśród wystawianych na Fringe projektów przeważają małe i bardzo małe formy performatywne. Tym większe szanse na odniesienie sukcesu ma Filharmonia Dowcipu, prezentująca dynamiczne, na najwyższym poziomie wykonawczym widowisko. „Filharmonia Dowcipu” stworzona w Polsce przez polskich Twórców, pretenduje, dzięki Fringe, do górnej półki widowisk muzycznych rangi światowej.

W Internecie znajdziecie nas na:

www.filharmoniadowcipu.pl

www.facebook.com/filharmoniadowcipu

http://www.youtube.com/filharmoniadowcipu

Informacja ze strony http://wspieramkulture.pl/

Komentowanie zablokowane.czwartek, 9 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART