Dziennik Macieja Morawskiego, 9 marca 2017 r.

Utworzono 09 marca 2017 przez Red. VP

Cieszą mnie natychmiastowe reakcje czytelników na me dzienniki. Nawet reakcje wysoce krytyczne! Tak więc uradowała mnie (!!!) pewna ostra reakcja na mój wczorajszy dziennik!

Napisałem: „wrogowie (!!!) Polaków zgoła bezczelnie oskarżają nas o brak poczucia solidarności z prześladowanymi z Bliskiego Wschodu, podczas gdy państwo polskie w mym odczuciu słusznie nie chce się zgodzić, by nasz kraj zalali rzekomi uchodźcy, a w rzeczywistości – jak widać na wielu przykładach –element wręcz na poły przestępczy…”.
Pewien czytelnik zarzuca mi: Wypisuje Pan jakieś wyssane z palca bzdury o naszych rzekomych wrogach, podczas gdy obecny polski rząd po prostu, mimo że Polska tak korzysta ze świadczeń Unii, podchodzi restrykcyjnie do przyjmowania uchodźców. Do tego obraża Pana uchodźców, nazywając ich elementem na poły przestępczym!

Moja odpowiedź prosta: przyznaję, że słowo „wrogowie” za mocne! Winienem był napisać „czynniki wrogo nastawione do naszego obecnego rządu”. A co do obrażania uchodźców, to ostatnio pewien rodak z Północy Francji mówił mi, że w niektórych tamtejszych miasteczkach coraz to więcej „imigrantów” z Bliskiego Wschodu i z Afryki… Bandy młodych, bezrobotnych muzułmanów „zachowują się bezczelnie, po godzinie 21. strach wyjść z domu”… Ów rozmówca mówi mi jeszcze: W takiej sytuacji, wielu z nas będzie głosować na Marine Le Pen!

Podobne echa docierają do mnie też od mieszkańców tych czy innych podparyskich miasteczek…

Jedno dla mnie jasne. W obliczu godzących w naszą obecną linię polityczną i w nasze postawy zarzutów, dotyczących solidarności z ofiarami zajść na Bliskim Wschodzie, zapewne ważne, by nasz Związek Polskich Kawalerów Maltańskich – instytucja w życiu naszego narodu tak wielkiej wagi – zamanifestowała swój udział w akcjach opieki nad cierpiącymi w Syrii, mym zdaniem w pierwszym rzędzie nad chrześcijanami tak przez „dżihadystów” prześladowanymi, np. nad melkitami… Nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych winno wspomóc takie działania!!! Ważne też, by mocno uwydatnić dokonania charytatywne ZPKM gdy chodzi o Ukrainę i Ukraińców…

JEDNO PEWNE. ZPKM ROBI ŚWIETNĄ ROBOTĘ… NIEWĄTPLIWIE ZPKM STAŁ SIĘ WIELKIM AUTORYTETEM MORALNYM. DLA NASZEGO SPOŁECZEŃSTWA (!!!), KTÓRE ZACZYNA DOBRZE POJMOWAĆ, ŻE STANOWIMY PEWNĄ BEZINTERESOWNĄ I WIERNĄ NAJLEPSZYM POLSKO-KATOLICKIM TRADYCJOM SWOISTĄ ELITĘ…
W OBECNYCH, TRUDNYCH CZASACH; W OBLICZU POSTĘPÓW ROZKŁADU MORALNEGO I CZAJĄCYCH SIĘ ZA ROGIEM ZAGROŻEŃ, TEGO RODZAJU ELITA JEST BARDZO KRAJOWI PRZYDATNA….

A na podstawie pogłosek docierających z Rzymu, teraz – po niedawnym kryzysie – Zakon zdaje się wchodzić na drogę odnowy i zwiększonej aktywności. Ale tych spraw bliżej nie znam. Jedno natomiast dobrze wiem. Rola i znaczenie ZPKM w naszym kraju stale wzrasta!!!

Komentuj...

*środa, 1 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART