Dziennik Macieja Morawskiego, 9 lutego 2018 r.

Utworzono 10 lutego 2018 przez Red. VP

Z Krakowa dzwoni jakiś wyraźnie niemłody były pracownik naukowy. Wyraża radość z powodu wiadomości, że wreszcie ukażą się tajne raporty ambasadora Kajetana Morawskiego. Uważa, że jasne, dlaczego się dotąd nie ukazały. Pewne sfery głoszą, że w Polsce komunizm obalili czerwoni rewizjoniści. Pomniejszają rolę ludzi takich jak ambasador Morawski!

Tymczasem w rzeczywistości ludzie tacy jak ten ambasador od roku 1945 walczyli o Wolną Polskę! Mieli na Zachodzie wysokie kontakty. Na przykład ambasador M. – z Robertem Schumanem i z de Gaulle’em, który zawsze dobrze wiedział, że policyjny system komunistyczny musi upaść, i który wysoko cenił ambasadora Morawskiego. A ludzie z kręgu byłej KPP byli całkowicie wierni komunizmowi jeszcze przez długie lata. Wiernie służyli Stalinowi (!) i Bierutowi. I to mimo, że w latach trzydziestych Stalin wymordował tylu polskich komunistów!!

W drugiej połowie lat pięćdziesiątych, ci tak inteligentni cwaniacy poczuli, że komunizm zdycha. Zaczęli „zmieniać front”. Poczuł to ambitny rozbójnik Moczar. Wziął się za nich. No i wtedy masowo zerwali oni z komuną! Wtedy na całego rozkwitł rewizjonizm.

Komentuj...

*czwartek, 18 październik, 2018

 • Pogoda w Paryżu


  12°C
  Słonecznie

  Dzisiaj:
  21°C / 9°C
   
  piąsobnieponwtośro
  21°19°21°18°16°16°
 • Kurs walut

 • Newsletter Vector Polonii

 • Partner: ASSOCIATION YOT-ART