Dziennik Macieja Morawskiego, 9 listopada 2016 r.

Utworzono 09 listopada 2016 przez Red. VP

Morawski foto 1 (2)Tak więc Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w USA!! Jak już od pewnego czasu podreślam, w wielu krajach IDZIE NOWE. Społeczeństwa nie mają już zaufania do tych, co dotąd ich krajami rządzili. Społeczeństwa w swej znacznej części pragną teraz rządów niezwykle energicznych, zdecydowanych i sprawnych, niekiedy nawet rządów dość silnej ręki!!! Społeczeństwa pragną ładu, zupełnie nowej polityki gospodarczej, nakręcania koniunktury drogą wielkich zmian, niosących modernizację przemysłu, kolejnictwa, budownictwa mieszkaniowego itd.

Raz jeszcze okazało się, że pewne „miedzynarodowe” elity, pewne wielkie pisma, które chyba nieraz dość wyraźnie uważały za prawie pewne zwycięstwo „gwaranta starego porządku”, pani Hillary Clinton, nie dostrzegły ogromu społecznego niepokoju i potęgi woli przemiany!

Jest chyba jasne, że ów pęd ku przemianie może w czasie najbliższych lat zamanifestować się w wyborach w wielu krajach. We Francji ci lub inni zdają się nagle nie wykluczać zwycięstwa Marine Le Pen w drugiej turze francuskich wyborów prezydenckich 7 maja 2017. (Gdy chodzi o mnie, to jak na razie w takie zwycięstwo pani Mariny nie wierzę: jej dotychczasowy program ekonomiczny, np. wyjście ze strefy euro przeraża tak licznych tu „ciułaczy”). Jedno pewne, Marine Le Pen – jedna z rzadkich tutejszych polityków, którzy wyraźnie wyrażali swą „admirację” dla Trumpa, z miejsca w tę środę, dość wcześnie rano, na dość długo przed oficjalnym ogłoszeniem wyniku wyborów prezydenckich w USA, wysłała panu Donaldowi swe entuzjastyczne (!) gratulacje…

Komentuj...

*czwartek, 9 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART