Dziennik Macieja Morawskiego, 9 lipca 2017 r.

Utworzono 09 lipca 2017 przez Red. VP

Najsprawniejsi eksperci świata w dziedzinie politologii ostatnio z ogromną uwagą śledzą, i starają się zrozumieć cele obecnej gry KIM DZONG UNA, dyktatora KOREII PÓŁNOCNEJ. Samo narzuca się pytanie: Czemu ten władca niewątpliwie bardzo celowo „publicznie manifestuje” postępy swej armii w dziedzinie balistyki rakietowej, np. polecając wystrzały dalekosiężnych, międzykontynentalnych rakiet?

Jedno pewne: Kim Dzong Un „pokazuje zęby”, chce, by się z nim liczono. Wykazuje, że TRZEBA SIĘ Z NIM LICZYĆ!

Jak się na razie zdaje, mądry, wierny starochińskim tradycjom ostrożności, przeciwny wszelkiemu awanturnictwu, odrzucający wszelkie ryzykowne, pachnące jednak w pewnej mierze wojną posunięcia prezydent CHIN, XI JINPING robi co może, by „mocno narwanego, superambitnego KIM DZONG UNA nieco przywołać do porządku”… Ale jak dotąd nie bardzo mu się to udaje. Taki stan rzeczy wyraźnie irytuje prezydenta Trumpa… Stosunki USA-CHINY nie są więc ostatnio najlepsze…

Można spotkać się z opinią, że taki stan rzeczy leży w interesie ROSJI… Zbliżenie Chiny-USA jest Rosjanom nie na rękę… Dobrze oni wiedzą, że chińskie społeczeństwo uważa wielkie obszary Wschodu Rosji za naturalną PRZESTRZEŃ ŻYCIOWĄ dla przeludnionych CHIN! A „po cichu” Chińczycy już kolonizują SYBERIĘ!!!

Komentuj...

*niedziela, 5 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART