Dziennik Macieja Morawskiego, 8 września 2017 r.

Utworzono 08 września 2017 przez Red. VP

A w podparyskim masteczku Villejuif francuskie policyjne służby walki z terroryzmem odkryły lokal niewątpliwie będący laboratorium fabrykacji groźnych materiałów wybuchowych, np. TATP-u. Aresztowano kilka osób mających – jak się zdaje – powiązania z ruchami dżihadowskimi! Sprawa, w chwili gdy piszę te słowa, nie jest do końca jasna. Śledztwo w toku… Jednak jedno teraz rzuca się w oczy! Dżihadyści zmieniają metody walki. Zalecają teraz swym zwolennikom używanie materiałów wybuchowych, fabrykowanie potężnych bomb, mogących dokonać dużych zniszczeń… Należy też pamiętać, że teraz w szeregach fanatyków owej „świętej wojny”, owego „dżhadu” mogą znajdować się studenci wyższych szkół technicznych, obrotni młodzi ludzie, mający dostęp do podręczników i dzieł dotyczących materiałów wybuchowych najwyższej klasy czy nawet broni atamowej. A do tego – jak się zdaje – dżihadystom, finansowanym być może przez tych czy innych nienawidzących ZACHODU np. „emirów”, może być (!!!) nie brak pieniędzy. A kupić – jak wiadomo – można bardzo wiele!

Wchodzimy więc w nową, groźniejszą fazę wojny z terroryryzmem. Jednym słowem myślę, że pora, by kierownicze urzędy umieszczać w schronach, budować wiele schronów!!! Wielcy tego świata nieraz nie dostrzegają zagrożeń! Pamiętam, jak ojciec mi opowiadał, że latem 1939 na spotkaniu na Zamku, u mądrego, lecz mało energicznego prezydenta Mościciego, Rydz-Śmigły wściekał się i nazywał defetystą starego generała broni Leona Berbeckiego, który ponoć był zdania, że niemieckie dywizje czołgowe w tydzień rozwalą polską armię, do wojny czołgowej nieprzygotowaną, niemającą dostatecznej ilości dział przeciwpancernych…

Wracając do naszych czasów, to zaznaczę też, że chyba nie można do końca wykluczać, że „ktoś” (kto to może przewidzieć?), np. Kim Dzong Un, zapewne mógłby swym przyjaciołom „dżihadystom” po cichu dstarczyć niezwykle groźnych broni, czy też ich w tej dziedzinie „przeszkolić”!!!
Jednym słowem być może idzie groźne nowe?

Komentuj...

*niedziela, 29 marca, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART