Dziennik Macieja Morawskiego, 8 listopada 2017 r.

Utworzono 08 listopada 2017 przez Red. VP

Wczoraj spotkała mnie wielka radość. Od Waldemara Piaseckiego otrzymałem specjalną przesyłką 2 pierwsze tomy jego – śmiało to piszę – arcydzieła: książki pt. JAN KARSKI – JEDNO ŻYCIE.

Profesor Elie WIESEL (1928-2016), były więzień hitlerowskich obozów koncentracyjnych, po wojnie najwyższej klasy filozof, autor wielu książek – swego czasu napisał: Jan KARSKI, heroiczna postać polskiego podziemia, emisariusz ludzkiej waleczności, przynosi zaszczyt tym, którzy… honorują jego batalię o wolność i prawdę o Nim chcą utrwalić. Służy temu ta książka, napisana z pasją i sercem przez Jego najbliższego przyjaciela Waldemara PIASECKIEGO. Trudno o kogoś, kto znałby Jana lepiej… (koniec cytatu).

Tak więc biorę się teraz do czytania tej – jak już przegladajac ją z miejsca dostrzegłem – REWELACYJNEJ KSIĄŻKI… Długie to zadanie, np. tom 2-gi liczy dobrze powyżej tysiąca stron!!! Cieszy mnie fakt, iż w dziele tym, jak widzę w indeksie nazwisk, mowa jest o naprawdę czołowych postaciach, takich jak np. uważany przeze mnie za człowieka będącego jednym z najmądrzejszych i najwybitniejszych przywódcow naszej emigracji politycznej Edwardzie RACZYŃSKIM… Jednym słowem, to dzieło Waldemara Piaseckiego najwyraźniej jest ważnym wkładem w naszą najnowszą historię Polski! W związku z tym niewątpliwym faktem, z radością dowiaduję się z notatki na stronie 2. drugiego tomu, iż ukazanie się owej książki pt. JAN KARSKI – JEDNO ŻYCIE współfinansuje SENAT RP! Tak, odpowiedni dział naszego Senatu sprawnie działa, mądrze z patriotycznego punktu widzenia udziela swego wsparcia!

Komentuj...

*czwartek, 18 październik, 2018

 • Pogoda w Paryżu


  12°C
  Słonecznie

  Dzisiaj:
  21°C / 9°C
   
  piąsobnieponwtośro
  21°19°21°18°16°16°
 • Kurs walut

 • Newsletter Vector Polonii

 • Partner: ASSOCIATION YOT-ART