Dziennik Macieja Morawskiego, 7 stycznia 2018 r.

Utworzono 08 stycznia 2018 przez Red. VP

Tak więc w lutym bieżącego roku ma odbyć się tu w ambasadzie RP to samo spotkanie, jakie już dwukrotnie miało miejsce w Warszawie (w IPN-ie, z debatą z udziałem Bronka WILDSTEINA, kawalera Orderu Orła Białego, oraz w Winosferze, z udzialem i Stanisława Gebhardta, i szeregu innych wybitnych osób – patrz na mym facebooku nagranie mgra Mariusza Kubika, prezesa stowarzyszenia RWE imienia Jana Nowaka (jestem od lat prezesem honorowym tego stowarzyszenia).

Owo spotkanie to:
1. wypowiedź słynnego profesora Rafała Habielskiego, który otrzymał w roku 2001 nagrodę imienia Jerzego Giedroycia za książkę „Życie społeczne i kulturalne emigracji” – członka Polskiej Akademii Umiejętności (komisja do Badań Diaspory Polskiej). Ma on mówić o tajnych raportach Kajetana Morawskiego, ambasadora legalnego Rządu RP w Londynie przy władzach Francji przez ćwierć wieku, 1953 – koniec lat sześćdziesiątych, które on opracował. Te historycznie rewelacyjne raporty winny były ukazać się w druku już wiele lat temu. Ponoć kłody pod nogi temu wydaniu rzucali nienawidzący EMIGRACYJNEJ DYPLOMACJI admiratorzy PRL-owskiego MSZ-u… Jeden z nich ponoć mawiał: DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TYM STARYM OBSZARNIKIEM (???), TO KOMPLETNY MARGINES.

2. filmy o ambasadorze Kajetanie Morawskim i o mnie – WETERANIE ZIMNEJ WOJNY (jak mówiono w UB, szpionie RWE), zrealizowane przez reżysera Piotra Morawskiego, reżysera i laureata wielu nagród… Dodam, że na tym spotkaniu będzie dwóch b. dyplomatów owego przedstawicielstwa dyplomatycznego tutejszego rządu RP w Londynie (za następców mego ojca, za Xawerego Reya, i po zgonie Xawerego za Jerzego Ursyna-Niemcewicza). Owe osoby to Wirydianna z Raczyńskich Reyopwa, no i ja (jak już niedawno pisałem, pomagałem Xaweremu prowadzić ważne negocjacje z francuskimi mężami stanu…).

APELUJĘ TEŻ ZA POŚREDNICTWEM KIEROWNICTWA TAK TU POŻYTECZNEGO „VECTORA POLONII” O ZAINTERESOWANIE TĄ IMPREZĄ I SPOWODOWANIE EWENTUALNEGO PRZYBYCIA TU MARSZAŁKA STANISLAWA KARCZEWSKIEGO, KTÓREGO TAK WYSOKO CENIĘ!!!

DALEJ, APELUJĘ O SPOWODOWANIE, ABY JAKO TAKI NASZ TAK ZASŁUŻONY SENAT RP UDZIELIŁ PROTEKTORATU TEJ TAK PATRIOTYCZNEJ IMPREZIE. Liczę tu na mego przyjaciela, senatora ŻARYNA…

JUTRO WRÓCĘ DO TEGOŻ TEMATU, MOŻE TYLKO DODAM, ŻE PEWNA DAMA, ZNANA PESYMISTKA, DO MNIE DZWONI, MÓWIĄC: NIC Z TEGO NIE BĘDZIE, CZERWONY SPRAWĘ ZRĘCZENIE STORPEDUJE, I SPROWADZI DO MINIMUM. DODAJE: ONI POTRAFIĄ, oni są wszędzie!!!

Komentuj...

*wtorek, 11 grudzień, 2018

 • Pogoda w Paryżu


  5°C
  Pochmurno

  Dzisiaj:
  8°C / 1°C
   
  śroczwpiąsobniepon
  10°10°
  -1°-3°-2°
 • Kurs walut

 • Newsletter Vector Polonii

 • Partner: ASSOCIATION YOT-ART