Dziennik Macieja Morawskiego, 7 lipca 2017 r.

Utworzono 07 lipca 2017 przez Red. VP

Kim Dzong-Un – władca Korei Północnej – z sukcesem rozwija swój pogram dalekosiężnych rakiet, i już dysponuje międzykontynentalnymi pociskami balicystycznymi… Fakt ten siłą rzeczy musi w pewnej mierze niepokoić rzeczoznawców odpowiedzialnych za bezpieczeństwo USA… Prezydent Trump wyraźnie chyba liczył na to, iż Chiny „przywołają do porządku” Kim Dzong Una, skłonią go do zaprzestania swych rakietowych eksperymentów… Chiny w tej dziedzienie nic nie osiągnęły… Jak donosi ponoć np. agencja Reutera (?), nie można do końca wykluczać, że USA w takiej sytuacji powrócą do bardziej zdecydowanej „retoryki” np. w dziedzinie handlu międzynarodowego wobec Chin…

Jedno pewne. Jak sprawy dziś stoją, stosunki Chiny-USA zdają się przeżywać pewien kryzys! To zapewne jest na rękę KIM DZONG UNOWI… Czy grozi jakiś zbrojny konflikt? Ku memu zdumieniu bywają politolodzy, którzy na dłuższą metę tego nie wykluczają (???).

A teraz z trochę innej beczki! Jeden z mych znajomych, częsty bywalec w Chinach, dobrze znający chiński język, jest zdania, że wielu chińskich inteligentów uważa duże słabo zaludnione obszary Wschodniej Rosji za naturalną chińską przestrzeń życiową, za chiński LEBENSRAUM!

No i na zakończenie postawię trudne, ale chyba samo narzucające się pytanie! Czy nienawidzący Zachodu dyktator Korei Północnej w tajemnicy nie wesprze np. bronią nuklearną islamskich „dżihadystów”???

Komentuj...

*środa, 1 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART