Dziennik Macieja Morawskiego, 6 września 2017 r.

Utworzono 06 września 2017 przez Red. VP

Wielki dziennik LE FIGARO dziś w dużym tytule na swej stronie spraw międzynarodowych stwierdza, iz dyktator Korei Północnej KIM DZONG UN: FAIT PERDRE LA FACE A XI JINPING, czyli – dodam od siebie – de facto publicznie obraża tego prezydenta Chin, godzi w jego prestiż… Tak, mimo apelów i rad JINPINGA, KOREA PÓŁNOCNA przeprowadziła w ubiegłą niedzielę udany test bomby – jak się zdaje – WODOROWEJ!!! Każdy, kto dogłębnie zna chiński sposób myślenia, a także tak zwaną „chińską filozofię czynu i chiński kult prestiżu, najwyższej władzy”, wie, że władcy Chin, w danym wypadku prezydentowi JINPINGOWI „nie wolno tracić twarzy, i tym samym swego autorytetu!

Jasne chyba także, że i Putin oraz jego eksperci biorą całą tę sprawę na poważnie. Jak się zdaje, Moskwę niepokoją też możliwe reacje Trumpa na tę sprawę; fakt, że BIAŁY DOM ponoć nie wyklucza na wypadek dalszych prowokacji Kim Dzong Una użycia przez USA broni atomowych (???). Putin jest wedle LE FIGARO zdania, że zaangażowanie się w historię militarną byłoby nonsensem i mogłoby doprowadzić do KATASTROFY PLANETARNEJ….(LE FIGARO, 6 września, strona 4).

Co do mnie, to podejrzewam, że w sferach kierowniczych Korei Północnej może jednak są ludzie zdający sobie sprawę z tego, że Kim Dżong Un to niebezpieczny, narwany megaloman… Ale jasne, że niełatwo takiego dyktatora obalić!!!

Z innej beczki. W związku z jednym z mych niedawnych dzienników dotyczących terroryzmu nuklearnego, wierny czytelnik stwierdza, iż już przed laty czytał „chyba w Le Monde (?) wypowiedź jakiegoś profesora, który był zdania, że jakiś jego zdolny student 4. roku, dysponując 1000. dolarów mógłby sfabrykować bombkę nuklearną!”

Tyle w tę środę w południe.

Komentuj...

*piątek, 24 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART