Dziennik Macieja Morawskiego, 6 stycznia 2017 r.

Utworzono 06 stycznia 2017 przez Red. VP

Niektórzy tutejsi poważni obserwatorzy są zdania, że rok 2017 może przynieść wielkie wstrząsy i przemiany! Poważny tygodnik Courrier international na tytułowej stronie swego numeru z 5. stycznia wielkim literami głosi: 2017, L’ANNNE DE TOUS LES DANGERS i tylko nieco mniejszym drukiem precyzuje: EUROPE VERS L’IMPLOSION ? – EST-OUEST : UN NOUVEAU YALTA ? – CHINE : LE PERIL TRUMP ? Tyle o wielkim tytule tego tygodnika! Ale jedno muszę mocno podkreślić! Cały szereg rzeczoznawców najwyraźniej wyczuwa, że „COŚ” CZAI SIĘ ZA ROGIEM, ŻE IDZIE CAŁKOWITE NOWE!!

W wielu krajach Europy potęguje się brak zaufania do elit, które dotąd tam rządziły. Wzrasta liczba pragnących rządów silnej ręki, rzeczywistego stawienia czoła napływającej do Europy fali imigrantów z Bliskiego Wschodu i z Afryki, wreszcie nowej, opartej na inwestycjach modernizacyjnych i „energicznych, dobrze sterowanych metodach (?)” polityki ekonomicznej. Uważąm, że pewnym uproszczeniem jest mówić o nastrojach wrogich Unii Europejskiej – wielu chce Unii, ale zgoła innej. Nienawiść godzi w brukselskie instytucje kierujące Unią… Przyznaję, sprawa trudna i złożona, ale myślę, że wielu gorączkowo szuka jakiejś innej koncepcji współpracy europejskiej. Ciekawe, co na ten temat myślą wybitni deputowani Frontu Narodowego do Parlamentu Europejskiego, np. b. „działacz europejski”, słynny i w Polsce, Jean-Luc Schaffhauser (???).

Co do stosunków Wschód-Zachód, to trzeba będzie dopiero zorientować się, czy w praktyce będą miały miejsce i jak się rozwiną stosunki Trumpa z Putinem (?). Mocnym echem odbija się też kwestia całej „twardej” (?) chińskiej polityki Putina!

Inna wielka niewiadoma, to plany dżihadystowskich terrorystów… Ponosząc klęski na Bliskim Wschodzie, mogą oni – kto wie? – planować jakieś potężne wyczyny terrorystyczne (chemia, atom, także cyberatak, itd.) w Rosji czy w krajach Zachodu (???). Tyle na dziś!

Komentuj...

*sobota, 24 sierpnia, 2019

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART