Dziennik Macieja Morawskiego, 5 lipca 2017 r.

Utworzono 05 lipca 2017 przez Red. VP

Dziś rano spotkała mnie naprawdę wielka radość. Poczta przyniosła mi list Jerzego BAEHRA, Prezydenta Związku Polskich Kawalerów Maltańskich. W piśmie tym Jego Ekscelencja Prezydent ZPKM składa mi gratulacje z okazji zbliżającej się 40. rocznicy mego wstąpienia do Zakonu Maltańskiego. Tak, w dniu 6-tego lipca AD 1967 stałem się kawalerem honoru i dewocji… Była to data wielce w mym życiu ważna. Dogłębnie stałem się członkiem naszej jakże braterskiej maltańskiej RODZINY, rodziny skupionej pod wytyczną TUITIO FIDEI ET OBSEQUIUM PAUPERUM!!! Wiem, moco czuję, iż stanowimy jedną wielką maltańską rodzinę w służbie Wierze i Drugim. Jestem szczególnie otwarty na działania nasze np. w Syrii i w Libanie, na problemy opieki nad np. także chrześcijanami owych obszarów. Mój zięć to potomek beatyfikowanych bohaterów, którzy woleli dać się ściąć niż przejść na islam; moje wnuczki są obrządku melchickiego… Bywam w słynnym paryskim Kościele melchickim nieopodal Katedry Notre Dame – przepięknym starodawnym Kościele Św. Juliana Biednego.

A teraz z kolei odnotuję, że z Rzymu docierają mnie wieści, z których zdaje się wynikać, że nasz obecny Papież Franciszek żywo interesuje się naszym „rycerskim i szpitalniczym ZAKONEM”, „chce otoczyć go swą szczególną opieką”… Rzecz w tym, że „kłębiące się na horyzoncie zawieruchy, terroryzm, lecz nie tylko on; te czy inne wskazywane przez najwyższej klasy politologów – takich jak np., lecz nie tylko, Graham Allison z Harvard – wojenne zagrożenia, np. na odcinku stosunków Chiny-USA i USA a Korea Północna, która mimo ostrzeżeń Trumpa nadal prowadzi swe kolosalne próby balistyczne; a także w zgoła innym regionie pewność siebie i dziwne zagrania emiratu Kataru – WSZYSTKO TO, JAK PONOĆ MAWIA SIĘ W RZYMIE, MOŻE NA DŁUŻSZĄ METĘ NIEŚĆ W SOBIE BARDZO POWAŻNE NIEBEZPIECZEŚTWA… (Ponoć nie można też całkowicie /!!!/ wykluczać, że ten czy ów „ktoś” podrzuci islamskim terrorystom np. broń typu atomowego!!!).

Jednym słowem chyba ważne, by nasz szpitalniczy i rycerski ZAKON był gotów nieść pomoc w KAŻDEJ SYTUACJI!!! DLATEGO WINNA SIĘ SPOTĘGOWAĆ JEGO TRADYCYJNA ROLA I JEGO OBECNE ZNACZENIE!!! JAK SIĘ ZDAJE, JESTEŚMY JUŻ NA TAKIEJ DRODZE!!!

Komentuj...

*czwartek, 2 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART