Dziennik Macieja Morawskiego, 4 lutego 2018 r.

Utworzono 04 lutego 2018 przez Red. VP

Kilka reakcji wywołał mój dziennik z drugiego lutego, odnoszący się do sporu polsko-żydowskiego dotyczącego nowej ustawy o IPN! Czołowy polski publicysta pochodzenia żydowskiego – o ile dobrze zrozumiałem jego słowa – potępia „łączenie tej sprawy z zagadnieniem reprywatyzacji, odszkodowań dla Żydów za dobra zabrane im przez „czerwonych”…

Z kolei jednak jednej z mych bliskich kuzynek (osoba wysoko wykształcona), jak mi powiedziała, mój dziennik z 2 lutego podobał się. Sama znała aż osiem osób w czasie okupacji odważnie i ofiarnie ratujących Żydów!
Inny rozmówca, stary polski inteligent, dzwoni, by mi powiedzieć, iż tłumaczy z uporem francusko-żydowskiej rodzinie swej żony, że w Polsce Hitlerowcy zamordowali nie tylko miliony Żydów, ale także półtora miliona (?) polskich katolików… Jest on zdania, że ktoś zręcznie i celowo dolewa oliwy do ognia polsko-żydowskiego sporu. Jest pod wielkim wrażeniem często przytaczanych przeze mnie słów PIŁSUDSKIEGO: PODCZAS KRYZYSÓW STRZEŻCIE SIĘ AGENTUR!

Odnoszę uparte wrażenie, że komuś przyjaźń polsko-żydowska, ta – zdawałoby się – bardzo naturalna przyjaźń dwóch narodów, które przez lata „kohabitowały”, nie odpowiada. Owe agentury, o których mówił PIŁSUDSKI, chętnie dolewają oliwy do polsko-żydowskiego ognia.

No jasne, że jakiś „ktoś” (!), najwyraźniej wykorzystując naiwność brukselskich dygnitarzy, chce skłócić Grupę Wyszehradzką z Unią Europejską „Komuś na pewno zbyt zwarta Unia Europejska nie jest na rękę!”. Tak samo komuś jest nie na rękę przyjazny „dialog” polsko-żydowski i Polska-Izrael.. Jak mówi jeden z mych przyjaciół, narzuca się też pytanie, czy izraelscy dyplomaci w Polsce z obecną trudną sytuacją dają sobie zgrabnie i mądrze radę (???).

Komentuj...

*sobota, 4 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART