Dziennik Macieja Morawskiego, 31 stycznia 2017 r.

Utworzono 31 stycznia 2017 przez Red. VP

Czytelniczka pyta: Czy Marine Le Pen ma szanse wygrać francuskie wybory prezydenckie? Odpowiem przytaczając czołowy tytuł wczorajszego, mego ulubionego dziennika, Le Figaro. Brzmi on: WYBORY, W KTÓRYCH WSZYSTKO MOŻE SIĘ STAĆ!!!

Jak na razie, wedle sondaży, Marine Le Pen zapewne zajmie pierwsze miejsce w pierwszej turze wyborów, uzyskując około 25 % głosów. Jak się zdaje, ma ona jednak bardzo małe szanse, by odnieść zwycięstwo w drugiej turze. Rzecz też w tym, że poważne zaniepokojenie budzi w wielu kręgach – np. w kręgu tak tu licznych „ciułaczy” – jej polityka ekonomiczna, plan nawrotu do franka, wyjścia z euro… Ostatnio eksperci gospodarczego Frontu Narodowego starają się owe zaniepokojenie rozładować, znaleźć jakieś nowe formuły, itd…. Do jakiego stopnia im się to uda? Jedno dość mnie zaskakuje: kilku mych francuskich znajomych na niezłym poziomie intelektualnym zdaje się teraz – i to stanowi w ich wypadku novum – uparcie wierzyć w zwycięstwo wyborcze Pani Marine, osoby – jak mówią – zdolnej zrobić w kraju porządek (???). Jednym słowem, nic nie można przewidzieć. Rzeczywiście wszystko może się stać!!!

Nawiązując do mych uprzednich dzienników dotyczących walki „czerwonegp reżymu” PRL-u z Piotrem Jeglińskim, to dodam jeszcze, iż jakiś czas temu Piotr przeszedł niezwykle cieżką chorobę. Uratowano go cudem… Myślę, że choroba ta była skutkiem owych akcji, swego czasu wymierzanych w Piotra przez SB. Ja sam też w wyniku wymyślnych sowieckich technik zastraszania, swego czasu ciężko zapadłem na serce. Owa – zwana „zimną” – wojna odbiła się też poważnie na zdrowiu mej żony. Tak, chyba oczywiste, że wbrew tezom pewnych wrogich nam czynników, jesteśmy WETERANAMI ZIMNEJ WOJNY.

Komentuj...

*niedziela, 31 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART