Dziennik Macieja Morawskiego, 30 listopada 2016 r.

Utworzono 30 listopada 2016 przez Red. VP

Morawski foto 1 (2)Czytelnik (naukowiec, historyk najnowszych czasów) wyraża radość, iż „wierny postawom mego ojca, w pełni stawiam na przyjaźń polsko-francuską i mobilizuję Polaków pod hasłem walki o Europę „na francuskim sosie” i o FRANKOFONIĘ… Podkreśla, że taka moja postawa odbija się w Polsce sporym echem! Jest on zdania, że „słuszna jest teza, że rola języka francuskiego w obecnym świecie jest podobna do tej, jaką język grecki odgrywał w starożytnyn Rzymie.”

Czytelnik ten wyraża także przekonanie, iż „1-milionowa (?) Polonia francuska winna też zmobilizować się pod hasłem szerzenia FRANIFONII.” Bardzo godną uwagi jest stała, wedle niego, rozbudowa wspópracy partnerskiej miasteczek oraz gmin obu krajów. Ta współpraca winna mieć też charakter gospodarczy, prowadzić do współpracy nawet niewielkicj liczby firm i do rozbudowy handlu: w Polsce produkty „made in France” mają dobrą markę…

Czytelnik jest zdania, że w polskich liceach winny byc 2 języki obce obowiązkowymi: francuski i angielski! Uważa, że wierne tradycjom niepodleglej przedwrześnowej Polski nasze stronnictwa winny tę sprawę rozważyć… Kończąc dodaje on, że w jego opiniii wszystko (!) dziś sprzyja zacieśnieniu dialogu Polska-Francja. Jego zdaniem postawy obu społeczeństw ewoluują dziś w zbliżonym kierunku, czego widocznym objawem był sukces Fillona w prawyborach prawicy… Dodaje, iż Fillon także – jak dobrze wiadomo – jest żywo zainteresowany problemami Frankofonii, i to zarówo w Afryce, jak i w Polace, w Rosji, w całej Europie i w całym świecie!!! FILLON NAPRAWDĘ PRZYWIĄZUJE DO FRANKOFINII WIELKĄ WAGĘ!!!

Komentuj...

*czwartek, 27 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART