Dziennik Macieja Morawskiego, 30 lipca 2017 r.

Utworzono 30 lipca 2017 przez Red. VP

Czytelnik z Poznania nawiązuje do mojego wczorajszegp dziennika. Pyta: „Jakimi dokładnie były skutki ataku hakerów w dniu 27 czerwca na Ukrainę?”… Moja odpowiedź: rzecz jasna, tego dokładnie nie wiem. Wszak idzie o informacje oczywiście dość poufne… Wszak zapewne (?) nie należy ułatwiać tajemniczym hakerom pełnego zorientowania się w wynikach ich działań? Jednak podano do publicznej wiadomości np. fakt, iż ów atak sparaliżował komputery władz Ukrainy i szeregu tamtejszych banków, firm transportowych, a także lotnisk! I takich iub innych przedsiębiorstw. Skutki ataku dotknęły też w mniejszej mierze kilka innych państw. Specjaliści odnotowali też to, iż ten cyberatak zakłócił ponoć „kontrolny system obiegu dokumentów?” w elektrowni atomowej w CZARNOBYLU (???). Na szczęście „załoga” owego zakładu ponoć dysponowała ręcznymi aparatami kontrolnymi!

Tyle o tej sprawie cyberataku, przez niektórych uważanego tu za WIELKĄ PRÓBĘ (?), która może mieć groźny CIĄG DALSZY…

Zgoła z innej beczki odnotuję, że speców od oceny światowej sytuacji –  że tak zwane też po polsku DRUGIE ODDZIAŁY wielu krajów świata – muszą nieco niepokoić wiadomości o tym, że Korea Północna, i jej niestety chyba jednak być może nieco narwany władca, Kim Dzong Un, dysponuje teraz mędzykontynentalną rakietą balistyczną. Na szczęścoe Chiny prowadzą mądrą i wyważoną politykę… Zapewne są w stanie tak czy inaczej (!) zapobiec jakimś NIEODPOWIEDZIALNYM ZAGRANIOM KIM DZONG UNA???

Jak podkresla mój dzisiejszy rozmówca – wysokiej klasy inżynier z Warszawy – do pewnej liczby Polaków zaczyna dochodzić, iż są sprawy jednak nieco ważniejsze niż nasze awantury, „bardzo w gruncie rzeczy teoretyczne (???)”, o sądownictowo. Jest zdania, że mistrzowscy gracze z lewicy laickiej wpuścili obecną większość parlamentarną w maliny (???)…Kończąc tylko stwierdza, że u nas z reguły gdy nie do końca jasne o co chodzi, chodzi o pieniądze… W ostatnim zdaniu dorzuca, że w Polsce byłe środowiska nomenklaturowe, to mistrzowie gdy idzie o forsę!!! Polska –twierdzi – to „jedyny kraj byłej demokracji ludowej, gdzie byli nomenklaturzyści nie dopuścili do reprywatyzacji, a sami załapali wielkie pieniądze, i czasem nawet wielkie majątki – naród to świetnie wie”. Na tym koniec jego uwag!!!

Tyle na dziś.

Komentuj...

*czwartek, 9 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART