Dziennik Macieja Morawskiego, 3 września 2017 r.

Utworzono 03 września 2017 przez Red. VP

Wedle mych na ogół znakomicie poinformowanych rzymskich przyjaciół, papież Franciszek w najbliższm czasie dokona nowych, wielkiej wagi posunięć i zapewne podejmie szereg wysoce wyważonych, jednak reformatorskich, decyzji… Klucz do tego, czego ów tak mądry Ojciec Święty dokona, ponoć (???) znaleźć można w mającej się ukazać 6. września bieżącego roku książce POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO (nie wiem jeszcze dokładnie, jaki będzie polski tytuł tego dzieła…). Chodzi o12 długich, wielkiej wagi, bardzo szczerych i mocnych w swym wydźwięku rozmów czy – jak kto woli – debat, które z tym Ojcem Świętym przeprowadził Dominique Wolton, francuski naukowiec, socjolog, jeden z dyrektorów badań w Centre National de la Recherche Scientifique…

Wolton w wywiadzie udzielonym Le Figaro stwierdza, że jest pod wielkim wrażniem mocy wiary papieża Franciszka, jego radości życia, jasności jego postrzegania. Ze słów Woltona, ze słów tego tak czujnego naukowca, jasno wynika (co już wiedziałem z innych kół), że papież Franciszek – niezwykle inteligenny – jest daleki od wszelkiej naiwności, nie pada ofiarą złudzeń, dobrze wie, co naprawdę zachodzi, umie myśleć odważnie i niezależnie, no i naprawdę chce w świecie (i w Kościele) dokonać wiele dobrego. Le Figaro z 1 9 na stronie ósmej w dużym tytule uwydatnia, że papież Franciszek REAFIRME SA VOLONTE REFORMATRICE!

Jak na razie papież Franciszek 6. wrześcia ma udać się do Kolumbii w celu dopomożenia w konsolidacji pokoju wewnętrznego w tym tak trudnym kraju. Rzecz jasna, podróż papieża tam musi budzić niepokój! Wszak jasne, że na papieża Franciszka czyhają wrogie mu „mafie”, zapewne różnoracy, np. Islamscy, terroryści…

Ale wierzę, że papież Franciszek szczęśliwie wróci do Rzymu i w oparciu o swych przyjaciół, takich jak np. arcybiskup Henryk Hoser, wiele dla Kościoła dokona, (mówię o arcybiskupie Hoserze, bo ten naprawdę BARDZO WIELE ostatnio dokonał w Medjugorje, i ponoć stwiedził, że w dzisiejszym bardzo niespokojnym świecie Medjugorie staje się światłem i przesłaniem pokoju!!!).
Kończąc, mocno podreślę, bo to sprawa też wielkiej wagi, że niedawna wizyta kardynała Parolina, sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej w Moskwie przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze; na pewno miała wielkie znaczenie na drodze ku zacieśnieniu dialogu i współpracy katolicyzmu i prawosławia!
KONCZĄĆ WYRAŻĘ MOCNE PRZEKONANIE: SZYBKO NADCHODZI WIELCE POZYTYWNE NOWE, PAPIEŻ FRANCISZEK DOKONYWUJE WIELE DOBREGO!!! JEST CZŁOWIEKIEM CZYNU!!!

Komentuj...

*poniedziałek, 30 marca, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART