Dziennik Macieja Morawskiego, 3 lutego 2018 r.

Utworzono 03 lutego 2018 przez Red. VP

Jeden z mych rozmówców, człowiek o zgoła wyjątkowo wielkiej inteligencji, na pytanie, jak widzi dalszą przyszłość, odpowiada mi tylko półżartem, mówiąc: Arabowie i „czarni” rozwalą z czasem Europę, a dopiero później przyjdą Chińczycy i zrobią porządek!

A z kolei pewien naukowiec mówi mi, że najważniejszy problem krajów Unii Europejskiej to za niski przyrost naturalny. Wynika on jego zdaniem z braku właściwej polityki rodzinnej; z tego, iż rządy nie umieją skutecznie zachęcić kobiet do „wielodzietności”. W Europie jedynie Irlandia (?) ma przyrost naturalny ponad 7% . W Polsce przyrost naturalny ponoć nadal jest „pod kreską”. Jest to w dużej mierze wynik długoletniego braku właściwej polityki „incytacyjno-rodzinnej (jak to określa ów naukowiec) wielu kolejnych rządów…

Dopiero obecna nasza władza wzięła się na serio za sprawę. Pewien efekt dodatku 500 plus jest niewątpliwy. Ale to za mało!! Potrzebne są dalsze prorodzinne posunięcia. Podobno spece PiS-u coś takiego mają na warsztacie! Brawo!

Co do niektórych państw Zachodniej Europy, przyrost ich ludności wydatnie zwiększa imigracja tak zwanych „uchodźców” z Bliskiego Wschodu i z Afryki… Jednak ci „uchodźcy” de facto się nie asymilują, stanowią „trwałą mniejszość”, sprowadzają zza morza krewnych i przyjaciół, są (jak uważa np. w Niemczech sporo ludzi) „strażą przednią wielkiej islamskiej inwazji. (W Niemczech wpuszczenie miliona takich uchodźców zachwiało pozycją Kanclerz Merkel. Być może ją wykończyło… Mojego rozmówcę naukowca wysoce niepokoją możliwe zapowiadające się ewolucje nastrojów szerokich mas niemieckich, oraz także radykalizacja prawicowo-polityczna Austriaków. Ale wcale go nie dziwi, że rządzący Unią „rutyniarze i profitariusze” tego nie dostrzegają, „miast prawdzie patrzeć w oczy, czepiają się bezsensownie, i ze szkodą dla reputacji Unii polskiego rządu.”

Komentuj...

*czwartek, 9 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART