Dziennik Macieja Morawskiego, 29 stycznia 2018 r.

Utworzono 29 stycznia 2018 przez Red. VP

Wielki i poważny, godny zaufania paryski tygodnik LE COURRIER INTERNATIONAL w swym najnowszym numerze bije na alarm. W dużym tytule stwierdza, że CHINY NIE CHCĄ JUŻ BYĆ ŚMIETNIKIEM ŚWATA. Podtytuł tego tekstu, którego źródłem jest „Guoji Jinrong Bao” (Szanghaj), precyzuje, iż od początku bieżącego roku Chiny przestały (!) importować wszelkiego rodzaju odpady krajów z Zachodu, które jak dotąd niekiedy Chińczycy przekształcali w surowce (??). Priorytetem Chin stał się teraz problem własnych odpadów i walka z zanieczyszczaniem kraju. Stwarza to sporej wagi międznarodowe zagadnienie! Jak do teraz, Chiny przyjmowały odpady z różnych krajów świata. Odpady takie jak plastiki, opony, zużyty sprzęt elektroniczny, itd., itd.

Jak twierdzą naukowcy specjaliści, ODPADY TO WIELKI PROBLEM NASZEGO WIEKU. MOŻNA PONOĆ TO ŚMIAŁO STWIERDZIĆ!!!

Co do POLSKI, TO NIECO PRAWDY JEST JEDNAK W TEZIE, IŻ „POLSKA UTONIE W PLASTIKU I PUSZKACH PO PIWIE”!!! Jest rzeczą oczywistą, że póki czas, nasze państwo winno energiczniej niż dotychczas zadbać u nas o udzielanie dużego poparcia czy też o sprowadzenie do Polski firm zajmujących się „recyklingiem”.

PEWNE PONOĆ ZNACZENIE MA MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA na temat selektywnej zbiórki, segregacji i „recyclingu” odpadów (ŁÓDZ styczeń 2018). Niestety nie dotarło do mnie jeszcze sprawozdanie z tej „narady”… Jedno jasne, odpady – i w tym mogące tak czy inaczej być niebezpiecznymi odpady – stanowią niezwykle trudne, w szczególności na długą metę, zagadnienie.

Komentuj...

*czwartek, 20 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART