Dziennik Macieja Morawskiego, 29 lipca 2017 r.

Utworzono 29 lipca 2017 przez Red. VP

Już od pewnego czasu docierały do mnie uparte pogłoski o tym, że Ukraina padła ostatnio ofiarą jakiegoś kolosalnego CYBERATAKU, dokonanego przez nie wiadomo kogo! W swym dzisiejszym numerze wielki paryski dziennik orientacji lewicowej – pismo LIBERATION bije na alarm!!! W rzucającym się w oczy tytule, z miejsca stwierdzającym, że chodzi o analizy i informacje ekskluzywne, dziennik ten stawia pytanie: QUI VEUT DEBRANCHER L’UKRAINE? (Kto chce „wyłączyć”, odciąć Ukrainę?). Podtytuł, też zamieszczony już na pierwszej stronie głosi, że redakcja pisma przeanalizowała przebieg cyberataku, który tak mocno uderzył w sieć internetową Ukrainy 27 czerwca br., oraz doszła do przekonania, że TA OPERACJA SABOTAŻOWA ZAPEWNE BYŁA TYLKO TESTEM (PRÓBĄ).

Dziennik poświęca swe 4 pierwsze strony bardzo technicznej i wysoce fachowej, wyraźnie dokonanej przez wysokiej klasy specjalistów analizie tej tak skomplikowanej operacji. Ograniczę się tu do przytoczenia ważnych podtytułów tego tekstu… Pierwszy, umieszczony już na stronie drugiej owego – podkreślam – tak poważnego, kierowanego przez ludzi wybitnych dziennika, zaznacza: 27 CZERWCA POTĘŻNY CYBERATAK UDERZYŁ W UKRAINĘ I „OCHLAPAŁ” INNE KRAJE, W TYM FRANCJĘ. POD PRETEKSTEM „NAŁOŻENIA OKUPU” DOKONANO WIELKIEJ I SKOMPLKOWANEJ OPERACJI D E S T A B I L I Z A C Y J N E J, ROBIĄCEJ WRAŻENIE (AUX ALLURES D’UN TEST GRANDEUR NATURE) PRÓBY NATURALNEJ WIELKOŚCI… NA CZYJĄ TO KORZYŚĆ??? ROSJI? I W JAKIM CELU? Z kolei na stronie 4, też w podtytułach, redakcja LIBERATION stwierdza, że już poprzednią ofiarą cyberataków padły ESTONIA ORAZ GRUZJA. Inny podtytuł (już strona 5) wreszcie uwydatnia to, że: „FRANCJA UMACNIA SWĄ ‚CYBEROBRONĘ’”.

Pytam przyjezdnego z Polski inżyniera o CYBEROBRONĘ NASZEGO KRAJU. Mówi mi: „Mamy w tej dziedzinie wysokiej, światowej klasy specjalistów. Ale cóż, u nas nad zagadnieniami bezpieczeństwa kraju dominuje moda na nieco histeryczne spory polityczne. One są dla wielu najważniejsze!!! Tak już jest!” (I dodam od siebie, nieraz już bywało).
Tyle na dziś…

Komentuj...

*środa, 26 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART