Dziennik Macieja Morawskiego, 28 maja 2018 r.

Utworzono 29 maja 2018 przez Red. VP

Odnoszę wrażenie, że współczesny świat zachodni nie bierze dostatecznie pod uwagę faktu, że terroryzm, w tym także terroryzm nuklearny, to szczególnie groźna nowoczesna forma wojny! A przecież nie można całkowicie wykluczać użycia przez np. fanatyków islamskich tych lub innych współczesnych szczególnie groźnych środków rażenia. Jasne chyba (?), że należy brać pod uwagę np. atak wyposażonych w drony terrorystów na tę lub inną siłownię jądrową??Spotkałem się też z teorią, której prawdopodobieństwa ja nie jestem w stanie ocenić, iż dobrze w odpowiednich dziedzinach wykształcony „samotny wilk terroryzmu” może być w stanie sfabrykować taką lub inną „broń atomową” (???).

W mym pojęciu jasne chyba, że mocarstwa Zachodu winny jednak się z takim zagrożeniem liczyć, umieszczać swe „organy kierownicze” w budynkach mających cechy schronów. Jak słyszę, „ na terenie Rosji już od kilka lat powstało kilkadziesiąt nowych podziemnych bunkrów, które w razie potrzeby mają pełnić rolę centrów dowodzenia” (?). W USA też – jak się zdaje – nadal stale wzrasta liczba „schronów-bunkrów”, i to zarówno militarnych czy państwowych, jak i prywatnych – nieraz na zamówienie milionerów pięknie urządzonych, wyposażonych w np. hydroponiczne ogrody domów… Warto też wiedzieć, że ogromne podziemne bunkry przeciwatomowe istnieją od czasów „zimnej wojny” w Pekinie… Od wczesnych lat osiemdziesiątych XX wieku, owe bunkry są podzielone na małe mieszkania. Mieszka tam teraz około miliona osób – tak więc owe schrony nie stoją puste, są wykorzystywane…

Tyle o tym tak groźnym temacie na dziś. Kończąc, dodam tylko, że obawy przed nowymi, bardzo groźnymi wyczynami terrorystów niewątpliwie są obecne w świadomości wielu jednak poważnych zachodnich „politologów i rzeczoznawców”. Dostrzegają oni, że terroryzm to nowa forma zagrożenia i wojny. Stawia to niewątpliwie chyba przed armiami nowe zadania… Być może epoka wojen czołgowych dobiega końca!

Komentuj...

*sobota, 7 grudnia, 2019

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART