Dziennik Macieja Morawskiego, 28 lipca 2017 r.

Utworzono 28 lipca 2017 przez Red. VP

Jeden z francuskich kapłanów katolickich w rozmowie ze mną i z całą grupą przyjaciół wspomniał o swej niedawnej wizycie w Polsce, i mocno uwydatnił fakt, że na pochwałę w pełni zasługuje polityka „rodzinna” obecnego polskiego rządu… Stwierdził, że Polska – największy (?) katolicki kraj Europy – idzie teraz po drodze wytyczonej przez Kościół. Teraz polskie państwo otacza rodziny i ich dzieci należną opieką!

Ów kapłan synalizuje, że sprawę tę w swym numerze z 27 lipca porusza wielkonakładowy i poważny (orientacji centrowo-prawicowej) tygodnik VALEURS ACTUELLES. Pismo to przynosi na swej stronie 94 wypowiedź Maxa Teste’a pt. LA POLOGNE RELANCE LA NATALITE (co oznacza „powoduje nowy wzrost przyrostu naturalnego, liczby urodzin”). Test stwierdza, że polski rząd podniósł dodatki rodzinne, co spowodowało prawdziwy BABY BOOM!!! Takie posunięcie z miejsca miało korzystne dla gospodarki narodowej skutki ekonomiczne, zwiększyły się „wydatki kosumpcyjne rodzin”… Tekst między innymi wspomina także, że obecny polski rząd przygotowuje też inne pozytywne pociągnięcia, np. posunięcia mające ułatwić młodym dochodzenie do własności (dodam od siebie: zapewne chodzi o możliwość zakupu mieszkania)….

Z kolei powrócę do wypowiedzi owego wymienionego na wstępie francuskiego kapłana i także do słów francuskiego adwokata katolika, który też ostatnio kraj nasz odwiedzał… Obaj są zdania, że „roztropni polscy katolicy z zagranicy winni mądrze krajowym partiom bliskim katolicymowi doradzać. „Wszak poza Polską mieszka sporo Polaków bardzo wybitnych i wiernych wierze ojców. A obecny polski rząd – choć pełen dobrej woli – nie do końca daje sobie radę ze spryciarzami i „kombinatorami” ze sfer postkomunistyscznych, sfer w ukryciu jednak fanatycznie laickich.” Tamta strona najwyraźniej ma na Zachodzie wielce wpływowych przyjaciół, a w Polsce po mistrzowsku mąci ludziom w głowach, pcha się z powrotem na świecznik, wykorzystując naiwność tych czy innych. Na szczęście prezydent DUDA, autentyczny katolik, okazał się czlowiekiem umiejącym patrzeć „DALEJ I Z POCZUCIEM RZECZYWOSTOŚCI.”

Komentuj...

*niedziela, 29 marca, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART