Dziennik Macieja Morawskiego, 26 stycznia 2018 r.

Utworzono 26 stycznia 2018 przez Red. VP

Jakże wybitna pani Ela SKOCZEK, która tyle dokonała gdy chodzi o zapewnienia należnego miejsca w świadomości Polaków memu przyjacielowi i opiekunowi Józefowi CZAPSKIEMU, wysokiej klasy malarzowi – temu, który z uporem walczył o ujawnienie prawdy o zbrodni katyńskiej, i niewątpliwie jednej z najbardziej godnych uwagi postaci polskiej drugiej wielkiej emigracji, myślicielowi i pisarzowi – pisze mi:

„Odpowiadając na Pana apel, aby przywrócić pamięć o emigracyjnej dyplomacji, a także o tych cudzoziemcach, którzy bardzo wspierali Polaków w walce z sowieckim imperializmem, postanowiłam zająć się tą sprawą od strony organizacyjnej i namówić instytucje w Polsce, by zajęły się tym tematem, na początek organizując konferencję pod protektoratem MSZ-u i SENATU oraz spotkania i projekcje filmów.” Tyle Pani Ela Skoczek!
Ja ze swej strony proponuję, by jesienią bieżącego roku zorganizować np. w Krakowie lub w POZNANIU czy w WARSZAWIE poważną konferencję naukową na te tematy, a to pod kierownictwem wybitnych uczonych profesorów Jana ŻARYNA (senatora PIS-u) oraz słynnego profesora Rafała Habielskiego – konferencję z udziałem licznych uczonych, pewnej liczby senatorów…, itd., itd.

Jak na razie, jeszcze nie wiem, kiedy (przewidziano połowę lutego 2018???) w Paryżu odbędzie się pokaz filmów Piotra Morawskiego o mym ojcu i o mnie, oraz wykład profesora HABIELSKIEGO o (rewelacyjnych) tajnych raportach mego ojca (od października 1943 do drugiej połowy lat sześćdziesiątych ambasadora legalnych władz RP na wychodźstwie w Londynie przy Francji…).

Dostaję dotyczące tego paryskiego spotkania dość jednak liczne pytania telefoniczne. Pewien pesymista nawet – ku memu zdumieniu – twierdzi (!!), że ci lub inni, w tym wrogowie obecnych władz RP, storpedują sprawę (???). Odnotuję jeszcze, że pewni zasłużeni działacze polonijni, np. prezes Roman Czajka, naprawdę żywo się tym zapowiedzianym tu spotkaniem interesują!

Komentuj...

*środa, 8 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART