Dziennik Macieja Morawskiego, 26 sierpnia 2016 r.

Utworzono 28 sierpnia 2016 przez Red. VP

Morawski foto 1 (1)Spore wrażenie zrobił na mnie nowy niemiecki plan obrony cywilnej przewidujący, iż Niemcy mają stale mieć w domu zapasy żywności i wody na kilka dni. Mający ustaloną reputację człowieka o dużej inteligencji niemiecki minister spraw wewnętrznych, Thomas de Maizière, aby uniknąć wywołania paniki, mocno ponoć podkreśla, że plan ten nie jest wynikiem obaw dotyczących terroryzmu, lecz tylko unowocześnieniem dawnego, mającego już 20 (?) lat planu takiej obrony…

W mym odczuciu, nie można jednak całkowicie wykluczać, że państwo niemieckie – niewątpliwie chyba posiadające (w przeciwieństwie do wielu innych państw) wysokiej klasy ekspertów w dziedzinie wywiadu i kalkulacji – być może także w oparciu o nowoczesne tak zwane mózgi elektronowe prawdopodobieństwa i wymiaru zagrożeń – już dobrze się orientuje, że terroryzm to nowoczesna forma wojny! Że jednak zapewne nie wolno całkowicie lekceważyć możliwości użycia z czasem przez islamskich terrorystów broni chemicznej czy też nawet nuklearnej, czy też dokonania tak zwanego cyberataku!

Jedno pewne: strzeżonego Pan Bóg strzeże. Rozsądek nakazuje być gotowym do stawienia czoła najgorszemu! Przypomnę też, iż przed laty marszałek Rydz-Śmigły i jego sztab prowadzili u nas ostrą walkę z tak zwanym defetyzmem. Robili, co mogli, by „zatkać gębę tym, co ostrzegali”!

Komentuj...

*wtorek, 25 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART