Dziennik Macieja Morawskiego, 26 maja 2017 r.

Utworzono 26 maja 2017 przez Red. VP

Jak się dowiaduję, we wrześniu (?) br. ma mieć miejsce w Paryżu spotkanie pt. AMBASADA WOLNEJ POLSKI: BÓJ O WOLNOŚĆ AMBASADORA KAJETANA DZIERŻYKRAJ-MORAWSKIEGO, ZWANEGO KADEMOREM, ORAZ REDAKTORA MACIEJA DZIERŻYKRAJ-MORAWSKIEGO, WETERANA ZIMNEJ WOJNY, PARYSKIEGO KORESPONDENTA RWE („SZPIONA” WEDLE PRL-U), WSPÓŁPRACOWNIKA OWEJ PARYSKIEJ AMBASADY WOLNEJ POLSKI.

Na początku spofkania mają być wyświetlone 2 filmy, po 30 minut każdy: film o KADEMORZE oraz film o redaktorze Macieju Morawskim. Chodzi o filmy dokumentalne wykonane pod auspicjami słynnego Mirosława CHOJECKIEGO przez jednego z czołowych w Polsce cineastów dokumentalistów i laureata wielu nagród, Piotra MORAWSKIEGO.
W drugiej częśći spotkania mają mieć miejsce lektury:

1). kilkunastu spośród tajnych raportów ambasadora Kajetana Morawskiego, skierowywanych przez wiele lat przez Kademora do polskiego kierownictwa politycznego w Londynie. Raportów odnalezionych przez wybitnego historyka, profesora dr hab. Rafała HABIELSKIEGO w zwanej mickiewiczowską Bibliotece Polskiej w Paryżu, i obecnie przezeń opracowywanych do druku.

2). kilku moich wybranych dzienników… Dzienników ukazujących się w druku (4. tom w przygowaniu) wedle tekstów opracowywanych przez mgra Mariusza KUBIKA, pod redakcją red. Jerzego ZIELONKI i mgr Teresy MASŁOWSKIEJ, pod tytułem DWA BRZEGI. ZAPISKI WERETANA ZIMNEJ WOJNY, nakładem Instytutu Imienia Stefana „Grota” ROWECKIEGO w Lesznie (instytut kierowany przez prof. dra hab. Waldemara HANDKE).

Tak więc ma przebiegać owo spotkanie dotyczące AMBASADY WOLNEJ POLSKI, owej ambasady, owego środowiska tak przez „czerwonego” znienawidzonego, a po roku 1990. przez niektórych polskich historyków ignorowanego jako nadmiernie REAKCYJNE i (!!!) PRZEDWRZEŚNIOWE”… Tą drogą, na łamach VECTORA POLONII – BO INNEJ DROGI NIE ZNAM – JA, WETERAN ZIMMEJ WOJNY, APELUJĘ DO NASZEGO PREZYDENTA DUDY O OBJĘCIE PROTEKTORATU NAD TĄ PATRIOTYCZNĄ IMPREZĄ!!!

Komentuj...

*wtorek, 26 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART