Dziennik Macieja Morawskiego, 26 lipca 2017 r.

Utworzono 26 lipca 2017 przez Red. VP

Wczoraj dwie ważne rozmowy telefoniczne z Polską! Obaj rozmówcy pod wielkim wrażeniem tego, iż za granicą „ktoś bił na alarm, że w Polsce szykuje się coś w rodzaju zamachu stanu”. Lewicująca opozycja już zacierała ręce, bo cała ta jej akcja „niejasnych insynuacji i podejrzeń”’ „fajnie się rozkręcała”. Ale jak ponoć dowodzi jakże wybitny Rafał Ziemkiewicz, NAGLE JAKO SAMODZIELNY POLITYK NARODZIŁ SIĘ ANDRZEJ DUDA I ODEBRAŁ TLEN TOTALNEJ OPOZYCJI. ,,Ziemkiewicz żartując rzekomo podkreślał, że już nawet krajowa rada sądownictwa Zimbabwe przygotowała odezwę o zagrożeniu demokracji w Polsce!

Obaj ci moi wczorajsi wybitni i wysoce kulturalni rozmówcy to ludzie „umiarkowanej prawicy”. Dziś z autentycznym entuzjazmem stawiają bardzo wyraźnie na DUDĘ – młodego, zrównoważonego, sprawnego WSPÓŁPRZYWÓDCĘ…

Problemem polskiej prawicy jest ich zdaniem pewna liczba nieobliczalnych narwańców, oddających de facto czasem swym zachowaniem usługi wyrobionym i często bardzo wykształconym (dzieci wysokiej nomenklatury) cwaniakom z lewicy, którzy – co niesamowicie ważne – mają świetne kontakty (nieraz krewnych) za granicą i dobrze umieją takie kontakty dla swej propagandy wykorzystywać… W czasach UNII EUROPEJSKIEJ jest to szczególnie istotne, nawet gospodarczo… Ludzie prawicy także czasem mają przyjaciół i krewnych za granicą, ale za mało dbają o kontakt, też polityczny, z nimi, i również o kontakt z rozsądnymi oraz wpływowymi konserwatystami Zachodu. Jako stosunkowo drobne, ale jednak w pewnej mierze szkodliwe niedociągnięcie polskiej prawicy, można zdaniem jednego z tych rozmówców uznać jej brak kontaktu oraz wszekiego oddziaływania na „polsko-zagraniczne środowiska” o korzeniach ziemiańskich czy też przedwojenno-inteligenckich (a przecież z takich sfer wywodził się np. Zbig Brzeziński). Poza tym np. wśród rodów wielkiej burżuazji żydowskiej polskiego pochodzenia jest pewna liczba osób o postawie prawicowo-konsewatywnej i zainteresowanych polską problematyką, niechętnych środowiskom wywodzącym się z Komunistycznej Partii Polski.

Na przykład wedle jednego z mych rozmówców, żyją i prosperują na Zachodzie potomkowie budowniczych pięknych pałaców, wielkich fabrykantów z Łodzi…).

Komentuj...

*sobota, 22 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART