Dziennik Macieja Morawskiego, 26 czerwca 2016 r.

Utworzono 27 czerwca 2016 przez Red. VP

DSC09121_Rozmówca robi mi wątpliwy komplement! Mówi: „Masz oko ‚dwójkarza’, widzisz to, czego różni ważni idioci nie dostrzegają”!

Rozmówca pyta mnie co się za Brexitem kryje i co on da? Odpowiem, że ponoć można sie zastanawiać, czy, jak i dlaczego ktoś dofinansowywał ową potężną i zapewne dość kosztowną akcję propagandową na rzecz Brexitu. Jasne, że są teraz w świecie siły, którym zależało na osłabieniu czy nawet rozwaleniu Wlelkiej Brytanii (w wyniku Brexitu z miejsca wzrosły tendencje do „oderwania się” w Szkocji, w Irlandii Północnej i jak słyszę choć tego nawet nie bardzo rozumiem… w Gibraltarze (?). Do tego Anglia z miejsca władowała się w kryzys finansowy i gospodarczy, z miejsca chyba przestała być potęgą…

Jak słychać, wbrew pozorom, Brexitu na 102 nie popierał Putin, a to choć ma na pieńku z Wielką Brytanią (sprawa godzących w Rosję sankcji ekoomicznych). Tak, cwany Putin jak wiele na to wskazuje dobrze wie, iż w globalnym układzie światowym i np. w obliczu rewindykacyjnych i „nienawistnych” postaw sporej części świata islamskiego, w interesie Rosji leży pewna współpraca z Unią Europejską, z Unią silniejszą i sprawniejszą niż dotychczas… Rosja z oczywistych powodów wewnątrzpolitycznych i także geograficznych (obrzeża Rosji) jest słusznie uczulona na obecne marzenia tych lub innych wyznawców islamu o wielkim kalifacie, o dziejowym rewanżu! Kto więc popierał tak czy inaczej Brexit? W pierwszej chwili uznałem to za dowcip, ale po namyśle muszę przynać, że Brexit jest na rękę pewnym muzułmanom, no i być może także jakimś innym (?) stawiającym na bałagan w Europie siłom.

Gdy idzie o Francję, to radość z powodu zwycięstwa Brexitu z miejsca wyraziła Marine Le Pen. Jest ona ponoć zwolennikien plebiscytu na ten sam temat we Francji… Jasno chyba stawia ona też na wyjście Francji ze strefy Euro… Wszystko to mym zdaniem nie będzie dla niej wyborczo pomyślne. W szczególmości jeśli wywołane Brexitem kłopoty Wielkie Brytanii będą się, co prawie pewne, pogłębiać. Tak, pani Marine ulega wplywom naiwnego doradcy, chcącego „zawróćić bieg koła historii, cofnąć się do sytuacji z dawnych lat”!

Natomiast widoczne, że w tej chwili potęgują sie „wpływy wyborcze” byłego prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego… Ten „szlachcic węgierski” niewąpliwie chyba w pełni dostrzega dotychczasowe błędy „brukselskiego kierownictwa Unii” i jest zdania, iż nalezy działać szybko i z wielką energią… Jak donosi np. to świetne pismo, jakim jest „Le Journal du Dimanche”, jest on przekonany, że Europa 27-miu może szybko opracować i przyjąć zupełnie nowy traktat europejski. „Le Journal du Dimanche” podkreśla też, że Sarkozy uwydatnia to, że trzeba działać błyskawicznie i dobrze zrozumieć, że trzymanie się status quo prowadziłoby do dramatu…

Kończąc dodam, że Sarkozy wyrasta teraz do rangi czołowego męża stanu całej Europy!

Komentuj...

*czwartek, 23 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART