Dziennik Macieja Morawskiego, 25 września 2017 r.

Utworzono 26 września 2017 przez Red. VP

Jest rzeczą oczywistą, że pewne zaskoczenie w wielu krajach Europy wywołał spory sukces dość jednak skrajnie eurosceptycznej i prawicowej partii AfD (Alternative für Deutschland) w niemieckich wyborach parlamentarnych…

Ale ja mam zamiar zająć się nie tylko niemieckimi aspektami tego faktu. Otóż myślę, że rację mają ci rzeczoznawcy, którzy odczuwają ogarniającą sporo krajów Europy skłonność do pewnego ogólnoeuropejskiego zwrotu NA PRAWO.

Społeczeństwa europejskie coraz to wyraźniej pragną rządów silnej i sprawnej ręki, rządów zdolnych drogą inwestycji modernizujących nasze kraje skończyć z ich zastojem gospodarczym, w pełni wprowadzić je na drogę nowoczesności, superszybkich pociągów, itd., itd. Jak mi mówi pewien student jednej z naszych politechnik: „Wystarczy spędzić lato w Silicon Valley, by się zorientować, jak bardzo jesteśmy w tyle, jak tam błyskawicznie rozwija się wynalazczość; że rodzi się NOWY ŚWIAT. Tak od naszego odległy!”.

Niektóre społeczeństwa Europy są też coraz to mocniej poruszone niedającym się opanować nieustannym napływem do ich krajów „uchodźców” z Bliskiego Wschodu i Afryki, zachodzącą na naszych oczach inwazją naszego kontynentu przez element wyraźnie nam jednak obcy i obcym na stale pozostający… Rzecz w tym, że nasza Europa de facto nie ma żadnych porządnie chronionych GRANIC.

Oczywiście, że trzeba Afrykańczykom czy tym lub innym Azjatom przyjść z pomocą drogą np. jakiegoś nowego Planu Marshalla… To właściwe, jedyne możliwe, wyjście z sytuacji!

Odnotuję jeszcze fakt dużej wagi! Tak jak dziś sprawy stoją, wiele narodów Europy ogarnia niepokój spowodowany ową inwazją obcych, owych „uchodźców”. Stąd też należy się spodziewać, że w tych czy innych naszych krajach wyczuć się da zwrot na prawo sporej jednak części opinii publicznej. JEST TO ZJAWISKO BARDZO CIEKAWE… Chodzi o potęgowanie się „NACJONALIZMU EUROPEJSKIEGO” – podkreślam, bo to nowe i istotne – NACJONALIZMU EUROPEJSKIEGO. SPOŁECZEŃSTWA NASZE DOBRZE CZUJĄ, ŻE MY EUROPEJCZYCY WSPÓLNYMI SIŁAMI MUSIMY STAWIAĆ CZOŁA OWEJ INWAZJI ZZA MORZA ŚRÓDZIEMNEGO.

MARINE LE PEN W CZASIE NIEDAWNYCH WYBORÓW WE FRANCJI – BĘDĄC ŹLE DORADZANĄ – TEGO ZJAWISKA NIE DOSTRZEGŁA. STRACIŁA MOC GŁOSÓW, PROPONUJĄC NP. WYJŚCIE Z EURO, POWRÓT DO FRANKA. NIE DOSTRZEGŁA, ŻE POTRZEBNY JEST FRONT NARODOWY, ALE EUROPEJSKI FRONT NARODOWY. ŻE POTRZEBNA JEST NA MIEJSCE URZĘDASÓW Z BRUKSELI SILNA I SPRAWNA WŁADZA, ZDOLNA PCHNĄĆ UNIĘ NA WŁAŚCIWY TOR ROZWOJU GOSPODARCZEGO. I ZDOLNA WYPOSAŻYĆ UNIĘ W DOBRZE CHRONIONE GRANICE… JEDNYM SŁOWEM, TU I ÓWDZIE POTĘGUJE SWE WPŁYWY, NO I – JEŚLI WOLNO MI TO TAK OKREŚLIĆ, JAKBY RODZIŁ SIĘ EUROPEJSKI FRONT NARODOWY (???).

Komentuj...

*sobota, 22 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART