Dziennik Macieja Morawskiego, 25 maja 2017 r.

Utworzono 25 maja 2017 przez Red. VP

Najwyraźniej pewną liczbę czytelników zaskakuje moja teza o możliwości terroryzmu nuklearnego! W odpowiedzi im, śpieszę przypomnieć, że już nieraz mocno zaznaczałem, iż generał broni Jeannou Lacaze (1924-2005), były szef sztabu francuskiej armii, już kilkanaście lat temu podkreślał, że należy pojąć (i fakt ten mądrze wziąć pod uwagę), iż TERRORYZM TO NIEWĄTPLIWIE WSPÓŁCZESNA FORMA WOJNY!!!

Z rozumowania tego generała, dość powszechnie nazywanego SFINKSEM, jasno wynikało, że terroryzm staje się w naszych czasach podstawowym problemem OBRONY NARODOWEJ. Z takiego rozumowania zapewne winno wynikać hasło: SCHRONY RÓWNIE POTRZEBNE JAK CZOŁGI… Wszak z rachunku prawdopodobieństwa zdaje się wynikać, że to, co zaszło w USA we wrześniu 2001 może się powtórzyć w spotęgowanym i „nuklearnym” wymiarze! Jasne chyba, że pewne siły „dżihadu” mogą planować atak na Waszyngton, Moskwę, Berlin czy Paryż… Wszak „dżihadyści różnych maści” marzą o tym, by tak czy inaczej uderzyć w organa kierownicze Zachodu…

Generał Jeannou Lacaze jasno wskazał, że w walce z zagrożeniem terrorystycznym zasadniczą rolę winien odgrywać mądry wywiad. Cała rzecz w tym, by realistycznie wycenić możliwości i zamiary dżihadystów, odkryć ich ukrytych sojuszników, np. tych, co terroryzm finansują, tak czy inaczej go dozbrajają… Od siebie dodam, że logicznie myśląc, także być może posługując się mózgami elektronowymi, analizując wszystkie dostępne – czy odpowiednimi metodami zdobywane – dane, również odwołując się do naukowej analizy psychologicznej przeciwników niewątpliwie można sporo przewidzieć!!! Jednego nie wolno lekceważyć!!! W wielu krajach islamskich, nawet w np. Turcji, nie brak zakonspirowanych „ISLAMOFANATYKÓW” nienawidzących Zachodu… (W Turcji ponoć w sferach obecnej władzy b. mocni są ponoć BRACIA MUZUŁMAŃSCY???).

Komentuj...

*niedziela, 31 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART