Dziennik Macieja Morawskiego, 25 lipca 2017 r.

Utworzono 25 lipca 2017 przez Red. VP

Ktoś, kogo uważam za jednego z naprawdę znakomitych polskich dziennikarzy i za człowieka dużej inteligencji, reagując na me niedawne wypowiedzi dotyczące obecnej polskiej sytuacji, ocenił je stwierdzeniem: PANU BOGU ŚWIECZKĘ I DIABŁU OGAREK!!!

Moja odpowiedź prosta – jak mawiał mój ojciec: NIE JESTEM PO STRONIE TYCH CZY INNYCH, LECZ PO STRONIE SPRAWY POLSKIEJ.

OGROM polskich sporów, brak wzajemnej wyrozumiałości, zacietrzewienie jednych i drugich przerażają mnie. I w mym pojęciu jest dla kraju WIELCE szkodiwy, szkodzi np. naszej reputacji w świecie! Apeluję do rodaków o rozsądek i umiar… Rzecz jasna bolą mnie pochopne stwierdzernia cudzoziemców, złośliwie wypowiadana teza: POLACY ZAWSZE TACY SAMI…

Inny czytelnik, ktoś niewątpliwie wielkiej inteligencji, wnuk człowieka wielce wiernego najlepszym polskim tradycjom (!!!) z kolei pisze mi z Krakowa: „Ludzie w kraju kierują się filozofią Kalego, jak im nie pasuje rząd demokratycznie wybrany, są zdetermitowani świadomie dokonać wywrócenia rządu – bo to umieją od czasu wysadzenia z siodła komuny. Cierpliwe budowanie merytorycznej opozycji, by wygrać przyszłe wybory wymaga WYSIŁKU i cierpliwości, a tej świadomości nie ma; jest natomiast myślenie ruchawką-majdanem, jakże ‚polskie machanie szabelką’, wszak do wielkich rzeczy Polak jest stworzony…”. Koniec cytatu.

Jeszcze inny czytelnik, politolog, też człowiek MĄDRY ORAZ ZASŁUŻONY, zajmuje stanowisko odmienne!!! Pisze mi między innymi: „SPÓR NIE DOTYCZY LEGALNIE WYBRANYCH WŁADZ, A TEGO, CO CZYNIĄ Z PRAWEM WŁADZY I JAK JE NADUŻYWAJĄ. Kontroli tego służą, w dużym stopniu, niezawisłe sądy oraz obowiazująca Konstytucja…”. Koniec cytatu.

Na zakończenie odnotuję, iż (jak mówi „narodowo myślący” student z Poznania), oburza się na „opozycyjne rozróby i manifestacje”. Jest zdania, że trzeba natychmiast wywołać NOWE WYBORY: wtedy okaże się, co naprawdę myślą Polacy (!!), że mają po uszy wywodzącej się z czerwonej nomenklatury kliki.

Z ostatniej chwili. Pewien wierny czytelnik „gratuluje mi” (?) mej „nacechowanej umiarem postawy”. Jest zdania, że „w tym polskim domu wariatów bardzo potrzebny spokój i rozwaga, trzeba zwalczać niebezpieczną w skutkach histerię, która nieco nas jednak kompromituje i robi niepoważne wrażenie”. Koniec cytatu.

Tyle na dziś…

Komentuj...

*środa, 26 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART