Dziennik Macieja Morawskiego, 24 grudnia 2017 r.

Utworzono 24 grudnia 2017 przez Red. VP

Wczoraj – na wilię do swej córki, jej męża i do wnuków – przyjechał tu pewien aptekarz spod Krakowa. Wielce mnie ucieszył, mówiąc mi, iż czytuje „wyjątkowo rozważne !?” me codzienne wypowiedzi! Zapytywany o polską sytuację i o reakcje społeczeństwa na naganę udzieloną nam przez Unię, odpowiada: „Trudno coś konkretnego na ten temat powiedzieć. Ludzie są nieco zdezorientowani tym mieszaniem się Brukseli do naszych wewnętrznych spraw!!!”. Dodaje, że pewien stary lekarz z jego miasteczka uważa, iż Duda powinien rozpisać w Polsce nowe wybory do Sejmu. Tenże lekarz jest zdania, że ingerowanie – jak mówi – „Tuska i Unii” w polskie sprawy, a w szczególności pogróżki obcięcia dotacji finansowych, to wszystko się Polakom „bardzo nie podoba”…

Ze swej strony pewien – jak się zdaje – żydowsko-francuski politolog informuje mnie, że zdaniem wielkich zachodnich finansistów, którzy od 20. lat znają Mateusza Morawieckiego, ten nowy premier Polski jest kimś „międzynarodowej klasy”, nowoczesnym katolikiem z rodziny pochodzenia żydowskiego (??) – ma on b. wpływowych krewnych i przyjaciół w różnych krajach świata, jest człowiekiem po studiach w USA, Niemczech i Szwajcarii!! Zasłynął wraz ze swym ojcem „domagając się dla Polski od Yad Vashem drzewka – jako dla kraju sprawiedliwego wśród narodów świata”!

Kończąc, dodam, że spotkałem się w Paryżu z lansowaniem też opinii o rzekomym antysemityzmie mego dalekiego krewnego, J. Kaczyńskiego… Co za bzdura! Nominacja Morawieckiego, podobnie jak poprzednio nadanie jakże (przezeń zasłużonego) orderu Orła Białego memu bliskiemu przyjacielowi, BRONKOWI WILDSTEINOWI, temu całkowicie zaprzecza!!

Komentuj...

*sobota, 4 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART