Dziennik Macieja Morawskiego, 22 września 2017 r.

Utworzono 22 września 2017 przez Red. VP

Paryska wieża Eiffla ma ponoć być w najbliższym czasie zabezpieczona wysokim na – jak słychać – 2 i pół metra szklanym, potężnym murem kuloodpornym. Rzecz w tym, by tę wieżę – będącą jednym ze znanych w całym świecie „symboli” współczesnego Paryża – zabezpieczyć przed takim lub innym atakiem terrorystów…

To będące już w toku pilne „zabezpieczanie” wieży Eiffla wymownie świadczy o tym, że rzeczoznawcy świetnie zdają sobie sprawę z faktu, że nie można wykluczać nowych i być może śmiało zaplanowanych i groźniejszych niż uprzednio „działań” islamskich terrorystów, być może wspomaganych przez te czy inne nienawidzące Zachodu siły, przez nawet te lub inne państwa czy państewka…Wszak nie wolno nam nawet do końca wykluczać, że ci lub inni mogą skrajnym islamskim terrorystom dopomóc w sfabrykowaniu, czy nawet dostarczyć broni atomowej… Jak słusznie już 20 lat temu przewidywał francuski generał Jeannou Lacaze, terroryzm jest w trakcie stawania się nowoczesną formą wojny. Fakt ten ma olbrzymie znaczenie, oznacza konieczność przemyślenia na nowo całej dotychczasowej koncepcji obrony kraju, logiczną konsekwencją tego zagrożenia jest np. właśnie budowa owego szklanego muru mającego chronić wieżę Eiffla. Jednyn słowem: IDZIE NOWE!!!

W tego rodzaju zagadneniach, de facto nic z góry nie można na 100% przewidzieć. Jedno pewne: nie można teraz do końca wykluczać jakiegoś rozrostu, spotęgowania się działań terrorystów. I to rzecz jasna stanowi dla specjalistów obrony kraju prawdziwą łamigłówkę.

Komentuj...

*środa, 26 lutego, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART