Dziennik Macieja Morawskiego, 22 sierpnia 2017 r.

Utworzono 29 sierpnia 2017 przez Red. VP

Jak – powiedziałbym – „z pewnym naciskiem” podkreśla to jednak sporo francuskich środków masowego przekazu, prezydent Macron udaje się teraz właśnie do Austrii, następnie Bułgarii, wreszcie do Rumunii… Ponoć przewodnim tematem tego MACRON TOUR ma być problem tak zwanych PRACOWNIKÓW DELEGOWNYCH, czyli po prostu mówiąc między nami OBRONA FRANCUSKIEGO RYNKU PRACY, WALKA Z BEZROBOCIEM FRANCUZÓW, WALKA Z KONKURECJĄ TAŃSZEJ, ZAGRANICZNEJ, EUROPEJSKIEJ SIŁY ROBOCZEJ… Wielki dziennik LE FIGARO już na pierwszej stronie w czołowym tytule głosi, że MACRON PONOWNIE PODEJMUJE W TEJ SPRAWIE OFENSYWĘ… A NA SWEJ STRONIE TRZECIEJ LE FIGARO NAWIĄZUJE DO AWANTUR SPRZED KILKU LAT O OBECNOŚĆ WE FRANCJI POLSKICH HYDRAULIKÓW…

Podkreśla się tu, że jak na razie Prezydent Macron pominął – jak się zdaje – w planach swych rozmów na ten TRUDNY temat Węgry, Polskę i zapewne Czechy i Słowację (???).

Dziś rano w mej kawiarni na Porte de St Cloud, 75016 Paris, pewna sympatyczna rodaczka, obywatelka francuska od 40. (?) lat, do tego entuzjastyczna zwolenniczka prezydenta MACRONA (mówi o nim: „To jeden z tych mądrych Francuzów z Amiens, to świetny element, poważniejszy od paryżan, do tego mąż kobiety wielkiej kultury i klasy”), z Le FIGARO w ręku, mnie zaczepiła i oświadczyła mi: „Znowu się nas czepiają o POLSKICH HYDRALIKÓW!!! A siostra pisze mi z Warszawy, że brak tam (???) dobrych hydraulików!

Jest ona zdania, że Polacy we Francji to „świetny i bardzo pożyteczny element, i to już od bardzo dawna. Wszak po pierwszej wojnie światowej Polacy odbudowali północną Francję!!! Wie, że i teraz Polacy chętnie osiadają we Francji, np. w ramach łączenia rodzin…, zupełnie (!!!) nie zna sprawy tak zwanych pracowników oddelegowanych. Ale jest dogłębnie przekonana, że już w niedługim czasie ci tak zwani uchodźcy z Bliskiego Wschodu i Afryki Francję DOSŁOWNIE ZALEJĄ. I do tego to element na 102 obcy, islamski i agresywny; to ONI STANOWIĄ GROŹBĘ a nie Polacy, którzy wręcz błyskawicznie się we Francji ASYMILUJĄ!!!”

Rozmówczyni zakończyła swą wypowiedź stwierdzeniem, że – jak jej wiadomo – szczególne zasługi w jakże ważnym problemie zacieśniania więzów między POLONIĄ A KRAJEM POKŁADA SENAT RP.

Kończąc, już od siebie dodam tylko, że – o ile wiem – na najwyższy szacunek zasługuje obecny MARSZAŁEK SENATU, LEKARZ CHIRURG, CZŁOWIEK WYSOKIEJ KULTURY, ZWIĄZANY Z DZIECIŃSTWA MI BLISKĄ ZIEMIĄ GRÓJECKĄ, TAK CENIONY W „kręgu polskich lekarzy kraju i ŚWIATA, uważany za najwyższej klasy obrońcę pięknych naszych narodowych tradycji!!!

Komentuj...

*sobota, 30 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART