Dziennik Macieja Morawskiego, 20 stycznia 2018 r.

Utworzono 20 stycznia 2018 przez Red. VP

Czytelnik pyta, czy jest szansa na to, iż w końcu powstanie ów OCHOTNICZY EUROPEJSKI LEGION SZYBKIEJ INTERWENCJI (coś przypominającego Francuską Legię Cudzoziemską), o którego pilnej potrzebie już od kilku lat piszę!!

Czy taki LEGION ma szansę być powołany do życia przez te czy inne instancje Unii Europejskiej – nie wiem. Kiedyś przed laty coś mi o takim pomyśle (?) wspominał śp. słynny kondotier Rafał Gan-Ganowicz. Pomysł już wtedy wydał mi się znakomity i na czasie! A teraz widzę konieczność jakby nowego Planu Marshalla dla Afryki i Bliskiego Wschodu. Chyba jasne, że bez „postawienia owych krajów gospodarczo na nogi, bez wyposażenia ich w sprawny przemysł i w energię elektryczną, trwać będzie tak trudne do opanowania wdzieranie się do Europy wielkiej liczby „uchodźców”, na ogół wyznania islamskiego, uważających, że „BOGATA EUROPA” się im należy.

Aby móc owe regiony Bliskiego Wschodu UNOWOCZEŚNIĆ, TRZEBA TAM ZAINSTALOWAĆ REŻYMY R O Z S Ą D N E, SILNE I SPRAWNE (ileż szkód narobiła światu naiwna wiara naszych mężów stanu w Arabską Wiosnę, np. interwencja, która pogrążyła Libię w chaosie?…).

Działania pojedynczych państw Europy muszą być na dłuższą metę raczej mało skuteczne. Tak więc moim zdaniem koniecznością jest wspólna akcja całej Unii, czyli ów Ochotniczy, Europejski Legion Szybkiej Interwencji!

Odpowiadając na dalsze pytania owego (dość młodego) czytelnika, dodam, że – o ile wiem – we Francuskiej Legii granicą wieku rekrutacji jest 39 lat i pół (od 17 i pół roku życia można do Legji kandydować). Wstępny żołd wynosi około 1300 euro miesięcznie. Urlop: 45 dni roboczych w roku. Kontrakt na 5 lat, może być odnawiany…

Kończąc dodam, iż zdaniem owego czytelnika: Jasne, że sporo młodych Polaków, gdyby taki LEGION EUROPEJSKI POWSTAŁ, BY DOŃ KANDYDOWAŁO…

Komentuj...

*niedziela, 31 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART