Dziennik Macieja Morawskiego, 20 sierpnia 2017 r.

Utworzono 28 sierpnia 2017 przez Red. VP

Poważne paryskie pismo niedzielne LE JOURNAL DU DIMANCHE dziś rano przynosi wiadomość wielkiej wagi! Otóż kardynał Pietro PAROLIN, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej ma już jutro udać się do Moskwy, by „budować nowe mosty między Kościołem Katolickim a Prawosławiem”. Ale – jak dowodzi Aleksandra Saviana, związana ze słynną paryską szkołą Sciences Po w swej wypowiedzi na łamach tego często świetnie zorientowanego pisma – Kardynał Parolin w rozmowach z Vladimirem Putinem ma (??) próbować przygotować wizytę Ojca Świętego, papieża Franciszka w Rosji. Rzecz oczywista, chodzi o zagadnienie delikatne i najwyższej wagi! Alexandra Saviana formułuje hipotezę, że kontekst geopolityczny sprzyja takiej wizycie i takiej rozmowie (?). Wszak Watykan i Moskwę zbliża teraz wspólna troska o tak brutalnie przez „dżihadystów” wyniszczanych, mordowanych, niekiedy nawet krzyżowanych, chrześcijan Bliskiego Wschodu!!!

Z pochodzenia Wenicjanin, wierny najlepszym weneckim tradycjom umiaru i rozwagi, do tego cieszący się pełnym zaufaniem papieża Franciszka kardynał Parolin, który ma się spotkać z Putinem już w nachodzącą środę, na pewno jest kimś szczególnie powołanym do „zacieśniania ekumenicznej współpracy, i także do zapewnienia wspólnym wysiłkiem bezpieczeństwa chrześcijanom jeszcze obecnym na Bliskim Wschodzie”… Trzeba pamiętać, że ci chrześcijanie (co najmniej kilka różnych obrządków, maronici, melchici, itd., itd) są tam obecni nieraz już id czasów apostolskich!! Gdyby obecnie „dżihadystom” udało się owych wyznawców Chrystusa z tych czy innych tamtejszych krajów wymordować czy całkowicie wypłoszyć, byłoby to dowodem na to, że my – Chrześcijanie świata – nie umiemy naszym współwyznawcom pomóc, nie potrafimy wykazać się solidarnością z nimi, de facto „puszczamy ich w trąbę!!!”.

Na szczęście z jednej strony nasz papież Franciszek, a z drugiej strony – jak z kilku źródeł się potwierdza – Kościół Prawosławny, i sam ponoć „bardzo wierzący” (??) prezydent Putin, chcą w końcu teraz otoczyć owych bliskowschodnich Chrześcijan rzeczywistą opieką…

Kończąc dodam, że tak już zasłużony i tak swymi rycerskimi tradycjami z Bliskim Wschodem ZWIĄZANY SUWERENNY RYCERSKI ZAKON SZPITALNIKÓW ŚWIĘTEGO JANA JEROZOLIMSKIEGO, ZWANY MALTAŃSKIM powinien pod egidą Stollicy Apostolskiej (nadal) otaczać opieką Chrześcijan np. Syrii czy Iraku, mieć tam także (???) swe suwerenne SZPITALE, może też SZKOŁY, MAŁE MIASTECZKA chronione przez rycerską straż Maltańską!!!

Tyle tych marzeń na dziś!!!

Komentuj...

*czwartek, 9 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART