Dziennik Macieja Morawskiego, 20 marca 2018 r.

Utworzono 22 marca 2018 przez Red. VP

Jeden z mych krajowych przyjaciół stwierdza, że jest „nieco rozczarowany Morawieckim”. Liczył, że „Morawiecki będzie wielkim odnowicielem funkcjonowania naszego biznesu, tymczasem nie zmniejszono godzących w biznes podatków, nie uproszczono i nie usprawniono zajmującej się firmami biurokracji”.

Rozmówca podkreśla jednak wielki dynamizm polskich firm zatrudniających poniżej 50. pracowników. Jest zdania, iż firmy te zapewniają co najmniej 50% Produktu Krajowego Brutto. Uważa, że młodzi Polacy wykazują się teraz wielką inicjatywą gospodarczą i zdolnościami w tej dziedzinie. Produkt Krajowy Brutto przynoszą firmy zatrudniające poniżej 50. osób! Okazało się, że młodzi Polacy są pełni rozmachu, i chętnie tworzą własne firmy… Fakt ten stanowi kapitalnej wagi novum… Ma dla Polski wysoce pozytywne znaczenie.

Tyle ów rozmówca. Z kolei teraz śpieszę poinformować mych tak licznych i tak wiernych czytelników, iż w związku z mą przeprowadzką do tak słynnego, czasem zwanego norwidowskim – bo tam pod koniec życia mieszkał i tam zmarł 23 maja 1883 Cyprian NORWID (!!!) – DOMU ŚWIĘTEGO KAZIMERZA, nastąpią zapewne krótkie przerwy w ukazywaniu się mych dzienników. Ale nie potrwa to zbyt długo!!!

Komentuj...

*niedziela, 22 kwiecień, 2018

 • Pogoda w Paryżu


  26°C
  Słonecznie

  Dzisiaj:
  26°C / 12°C
   
  ponwtośroczwpiąsob
  20°22°18°15°16°17°
  11°
 • Kurs walut

 • Newsletter Vector Polonii

 • Partner: ASSOCIATION YOT-ART