Dziennik Macieja Morawskiego, 2 sierpnia 2016 r.

Utworzono 02 sierpnia 2016 przez Red. VP

DSC02279Niedawne zamachy terrorystyczne we Francji miały – jak pokreślają obserwatorzy –charakter jednak nieco amatorski, choć były tak mordercze. Nie można jednak wykluczać możliwości, że z czasem pojawi się terroryzm – jak to się określa – „wysoce fachowy”, przypominający „rozmiarem” to, co w USA zaszło 11 września 2001 roku! Wszak wśród zwolenników „djihadu” są np. studenci nauk ścisłych, w tym także inżynierowie – jednym słowem osoby mogące sfabrykować je i użyć takich czy innych groźnych broni.

Tak, trzeba jasno zdać sobie sprawę z tego, iż „ten miecz Damoklesa nad nami wisi”, że terroryzm to niesamowicie groźna współczesna forma wojny. Musimy nauczyć się żyć ze świadomością, iż nie można wykluczać nowych, mogących siać zamęt i wywoływać panikę zamachów. Nikt nie jest w stanie przewidzieć planów i metod terrorystów. Ci lub inni rzeczownawcy są zdania, że mogą oni użyć dronów…? Można też spotkać się z przypuszczeniem (o czym już nieraz pisałem), iż tak czy inaczej, zaatakują oni elektrownie nuklearne, aby wywołać katastrofę „w stylu Czarnobyla”. A być może po prostu swą starą, czasem stosowaną np. w Iraku metodą, gdzieś ustawią samochód naładowany środkami wybuchowymi i w pewnym momencie zdalnie spowodują jego wybuch!

Poważni eksperci nie wykluczają też tego, że islamscy terroryści mogą na dalszą metę sfabrykować broń atomową czy też – co o wiele łatwiejsze – wyposażyć się w tak zwane „brudne bomby”, zdolne rozsiać materiał radioaktywny; doprowadzić do promieniotwórczego skażenia jakichś terenów. Materiałem do produkcji takiej bomby mogą być radioaktywne izotopy. W obawie przed tymi tak zwanymi „brudnymi bombami”, ponoć przygotowuje się teraz „polimerową strukturę”(?), która dodana do wody używanej przez straż pożarną, zatrzymuje większość radioaktywnych substancji, a także specjalny żel, zdolny zaabsorbować więcej niż 98% radioaktywnych atomów w 30 minut!

Jednym słowem: idzie nowe! Na szczęście jednak (dość powoli, lecz chyba logicznie myśląc), wchodzimy w zupełnie nowe, „wysoce niebepieczne czasy”! Z tego należałoby jasno sobie zdać sprawę! Nie jest to jednak łatwe. Ci, którzy nami rządzą wolą z oczywistych przyczyn wyborczo-politycznych nadrabiać miną i minimalizować zagrożenia…

Komentuj...

*sobota, 4 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART