Dziennik Macieja Morawskiego, 2 czerwca 2017 r.

Utworzono 02 czerwca 2017 przez Red. VP

Wielki, cieszący się opinią pisma wielce poważnego paryski tygodnik COURRIER INTERNATIONAL z 1 6 2017 ukazał się pod olbrzymim, rzucającym się w oczy pierszostronicowym tytułem TERRORISME – LA GUERRE SANS FIN. Podtytuł daje jasno wyraz przekonaniu, że w związku z porażkami ponoszonymi przez DAECH w Syrii i w Iraku, zagrożenie wzrasta gdy chodzi o kraje świata zachodniego… A w artykule wstępnym tygodnik ten podkreśla, że po zamachu w Manchesterze w dniu 22 5 br., który spowodował śmierć 22. osób, problem terroryzmu siłą rzeczy pojawił się na zeszłotygodniowych naradach OTAN-u (NATO) i G7. Samo narzuca się pytanie, jak zapewnić ochronę naszych społeczeństw! Wedle tekstów cytowanych przez ów Courrier, wiele poważnych pism prasy międzynarodowej mocno podkreśla, że trzeba starannie brać pod uwagę to terrorystyczne zagrożenie, pozostając równocześnie wiernym naszym wolnościowym zasadom. Jest szczególnie pilne, by wzmocnić współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa i wywiadu, a w tej dziedzinie BREXIT niestety sprawy nie ułatwia (?). Następnie ów znakomity, świetnie zorientowany tygodnik dowodzi, iż paradoksalnie – ponieważ DAECH ponosi porażki na Bliskim Wschodzie – godzące w Zachód zagrożenie potęguje się… Tyle mymi słowami i w skrócie o owej tak ważnej wypowiedzi tego wielce godnego uwagi paryskiego tygodnika COURRIER INTNTERNATIONAL, który w oparciu o szereg wypowiedzi poważnej prasy różnych krajów dobrze dostrzega to czające się za rogiem ogromne niebezpieczeństwo!!!

Ze swej strony, jakże wybitny historyk wojskowości, dr hab. profesor Aleksander Wóźny pisze w odpowiedzi na me pytanie: „W dobie obecnej nikt nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego! W 2001 roku Amerykanie – choć wiedzieli dużo – zostali zaskoczeni. Służby zachodnie pracują, ale jest niemożliwym postawienie żołnierza za każdym z podejrzanych. (W roku 1939 w Polsce uznane za „panikarskie” ostrzeżenia naszego wywiadu zostały zlekceważone!!!…). Ataki cybernetyczne zaś trwają cały czas z różnym natężeniem. Wiele krajów, a w nich banki, zostały doświadczone takimi działaniami. W KWESTII OSTRZEŻEŃ WSZYSKO ZALEŻY OD ZAUFANIA CZYNNIKÓW POLITYCZNYCH DO OSTRZEŻEŃ WYWIADU… PROSZĘ PAMIĘTAĆ, ŻE NAD WOJSKOWYMI ZNAJDUJĄ SIĘ POLTYCY!!! Tyle profesor Woźny… Od siebie dodam, że – jak podkreślał mój ojciec – historia nas uczy, jak lekkomyślnymi bywali politycy!!! Nasze polskie władze przed wrześniowa wojną ostro tępiły „defetystów”… Władze z reguły stawiają czoła PANIKARSTWU. Uspakajają społeczeństwa. Twierdzą, że „kontrolują sytuację!!!!”… A tymczasem podejrzewam, że nie można całkowicie wykluczać czy to terroryzmu nuklearnego, czy też siejącego niesamowity zamęt OGROMNEGO CYBERATAKU (???).
JASNE, POLITYCY DBAJĄ W PIERWSZYM RZĘDZIE O WŁASNĄ POPULARNOŚĆ – są z natury rzeczy skłonni do LEKCEWAŻENIA mogących wywoływać panikę i wielki niepokój szerokich mas OSTRZEŻEŃ!!!

Komentuj...

*niedziela, 5 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART