Dziennik Macieja Morawskiego, 19 sierpnia 2017 r.

Utworzono 28 sierpnia 2017 przez Red. VP

Jest rzeczą oczywistą, że – jeśli miał rację dawny szef sztabu francuskiej armii, zmarły już 2005 roku generał broni Jeannou LACAZE, zwany SFINKSEM; i rzeczywiście terroryzm stanie się współczesną formą wojny – to „wiele problemów dotyczących bezpieczeństwa oraz rzecz jasna także wojskowości trzeba przemyśleć całkowicie od nowa”!

Rzecz w tym, że nie można wykluczać, iż lada chwila, czy za jakiś czas (?), terroryści zakupią, tak czy inaczej wyposażą się – czy jakiś „ktoś” ich wyposaży – w te lub inne wysoce groźne bronie, w gazy bojowe czy np. w bomby nuklearne (zresztą /???/ ponoć zdaniem rzeczoznawców nie można do końca wykluczać, że np. sfanatyzowani islamscy studenci mogliby jakąś tego typu „bombkę” sami sfabrykować /???/).

Takie ewentualne zagrożenie chyba winno jednak być bardzo na serio „przeanalizowane”, tak czy inaczej brane pod uwagę. Zapewne jasne również, że taka nowa sytuacja stawia przed armiami zupełnie nowe zadania…). Nie wątpię, że wyposażony w ekspertów o wysokim ilorazie inteligencji (sztaby USA nie od dziś słusznie przywiązują wagę do tegoż ilorazu) PENTAGON problem ten już fachowo „wycenił”… Czy jednak zdołał Trumpa do końca przekonać, że np. trzeba pilnie budować całą serię schronów, odpowiednio chronić te czy inne „kierownicze urzędy i ośrodki władzy”??? Trump już od dawna głosi, iż terroryzm islamski to największe zagrożenie dla Ameryki, widzi konieczność zahamowania imigracji z Bliskiego Wschodu, do tego stawia na powołanie do życia centrum zwalczania ekstremizmu… No i przywołał już w czerwcu br. Katar do porządku. Wezwał ten emirat do wstrzymania się od finansowania ugrupowań zaangażowanych w terroryzm… Czy jednak Trump bierze w pełni pod uwagę zagrożenie, jakie mógłby stanowić terroryzm nuklearny???

Jedno chyba pewne!!! W USA problem ten jest jednak bardziej BRANY na serio niż w wielu krajach Europy! Europejscy mężowie stanu – jak uczy nas historia – nie od dziś nie bardzo potrafią patrzeć WYŻEJ I DALEJ… (Umiał to robić Charles DE GAULLE…). Teraz jednak zdaje się w Europie dominować „myślenie dość jednak rutyniarskie”, słabo dostrzegające, co czai się za rogiem…

Komentuj...

*czwartek, 9 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART