Dziennik Macieja Morawskiego, 19 października 2017 r.

Utworzono 19 października 2017 przez Red. VP

Niedawno temu na łamach tegoż mego dziennika nawiązałem do sprawy swego czasu tak szczególnie licznych i (zgrupowanych w kilku organizacjach, takich jak np. SPK) tak zwanych NIEZŁOMNYCH, to znaczy polskich emigrantów politycznych „na całego” walczących z narzuconym Polsce przez Stalina reżymem… CI NIEZŁOMNI – choć ich stosunek do „polskich władz rezydujących w Londynie” bywał różny – współpracowali z AMBASADĄ WOLNEJ POLSKI w Paryżu, to znaczy z mym ojcem, zwanym KADEMOREM i z jego ludźmi, takimi jak np. radca Tadeusz Parczewski…).

Pamiętam wielkie „wiece” w olbrzymiej sali paryskiego LE CERCLE MILTAIRE (francuscy wojskowi zawsze gdy tylko mogli popierali WOLNYCH POLAKÓW i ojca mego „AMBASADĘ”.) Gwoli dokładności zaznaczę, że te spotkania, np. z okazji jednego z naszych świąt narodowych, organizowało nasze SPK…

Już przed kilku dniami do tego, że owym NASZYM niezłomnym należy złożyć hołd nawiązała w rozmowie telefonicznej ze mną doktór nauk humanistycznych Anna ŁUCKA, wdowa po czołowym właśnie „NIEZŁOMNYM”, STANISŁAWE ŁUCKIM.

A DZIŚ PEWIEN mi osobiście nieznany – jak mówi o sobie, od 60 lat obserwator „polsko-paryskiej sceny” – wyraża przekonanie, że „są tu wpływowe polsko-paryskie kręgi, niechętne owym byłym NIEZŁOMNYM. Ich „kult” ludzie ci złośliwie uważają za „modną” dziś w pewnych „politycznych kręgach” FANABERIĘ czy „przygrywkę rozliczeniowo-polityczną…” (???).

Komentuj...

*niedziela, 26 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART