Dziennik Macieja Morawskiego, 19 czerwca 2017 r.

Utworzono 19 czerwca 2017 przez Red. VP

Dziś o 9-tej rano obudziła mnie znajoma dama. (Długo spałem, bo do późnego wieczora słuchałem RADIA FRANCE INFO). Powiedziała mi: Miał Pan rację, trzeba było pójść głosować, ja zleniłam się, do szkoły z biurem wyborczym od nas trochę daleko. A z „Le Figaro” wynikało que c’est dans le sac, że sprawa w worku, że Macron wygra!!! Znajomi, tak samo rozumując, pojechali na weekend do Paris Plage. A teraz awanturnicy z opozycji już chcą gwałtownie manifestować…, wrzeszczą, że 57 % (?) Francuzów nie głosowało, że Parlament jest mało reprezentatywny…

Jedno pewne. EN MARCHE MACRONA ma samodzielnie absolutną większość w Parlamencie. MACRON będzie mógł przeprowadzić konieczne reformy, JEDNYM SŁOWEM: IDZIE NOWE!!! I TO W CEŁEJ UNII EUROPEJSKIEJ.

MACRON DZIŚ JEST NADZIEJĄ, CZOŁOWĄ POSTACIĄ UNII. WRAZ Z PANIĄ MERKEL UNIĘ EUROPEJSKĄ BĘDZIE MÓGŁ PCHNĄĆ NA TOR UNOWOCZEŚNIENIA SWYCH INFRASTREUKTUR, KONIECZNYCH INWESTYCJI (np. koniecznym jest w naszych czasach superszybkie „nowoczesne na serio” kolejnictwo), NA TOR ROZWOJU I PEŁNEGO ZATRUDNIENIA!!!

APELUJĘ DO WSZYSTKICH OBYWATELI FRANCUSKICH POLSKIEGO POCHODZENIA O PEŁNE POPARCIE DLA OBECNEGO PREZYDENTA! Syn KADEMORA, „przyjaciela de GAULLE’A i – jak ponoć (?) mawiano na Quai d’Orsay – najbardziej profrancuskiego z obcych dyplomatów, człowieka, który całe życie walczył w interesie POLSKI O EUROPĘ NA FRANCUSKIM SOSIE, praprawnuk tak z Francją ściśle związanych generałów Jana Henryka DĄBROWSKIEGO i Dezyderego CHŁAPOWSKIEGO („czupurny Dezyderek” – jak ponoć (??) o nim mawiał NAPOLEON???), stawiam na pełną polsko-francuską współpracę w budowie nowej, sprawniejszej niż dotychczas UNII EUROPEJSKIEJ… Liczę w tej dziedzinie na dialog prezydenta DUDY z prezydentem MACRONEM. A także na tak tu cenionego w sferze nauk politycznych dra hab. profesora Tomasza MŁYNARSKIEGO, nowego ambasadora RP w Paryżu. (Proszę mych krakowskich przyjaciół, także tych z naszego Zakonu MALTAŃSKEGO, o przekazanie Tomaszowi Młynarskiemu wyrazów mego szacunku!!!).

A teraz z nieco innej beczki. EMMANUEL MACRON JEST WIERNYM SYNEM PIĘKNEGO, UNIKALNEGO w swym RODZAJU, WYSOCE KULTURALNEGO MIASTA AMIENS. Człowiek, który tak kluczową i tak pozytywną rolę odegrał w moim życiu i formowaniu się mych postaw – Józef CZAPSKI często o Amiens mówił. Opiekował się on bowiem tak zdolnym, zmarłym w wieku 32. lat na maladie de Charcot cenionym przez czołówkę świata intelektualnego Paryża (Mauriac, Halévy, Julien Green, itd.) malarzem JEANEM COLIN D’AMIENS (1927-1959)… Ów malarz na 6 miesięcy przed swym zgonem pojął za żonę Elżbietę Plater-Zyberg (secundo voto Łubieńską) – siostrzenicę Józia CZAPSKIEGO. Przez lata o JEANIE COLIN D’AMIENS zapomniano. Ostatnio – jak dobrze wie Ela SKOCZEK – nastąpił jakby RENESANS tego malarza, poety i pisarza… (gdy czuję się czasem zdeprymowany, odnajduję w internecie zdjęcie pięknego i – jak to się rzuca z miejsca w oczy – bardzo inteligentnego Jeana Colin d’Amiens, i przypominam sobie jego wizytę u mnie na 174, rue de l’Université 75007 i zaraz lepiej się czuję!!!

Sygnalizuję Jerzemu Zielonce i Teresie Masłowskiej z prasy kościańskiej, że marzę o „zbrataniu” AMIENS Z MYM UKOCHAMYM KOŚCIANEM!!! CO NA TO RADA MIEJSKA KOŚCIANA…??? Chciałbym też, by z czasem w Krakowie, Poznaniu i Kościanie w widocznych punktach zawisły wizerunki tego PREZYDENTA FRANCJI, ZAPEWNE „BUDOWNICZEGO NOWEJ UNII EUROPEJSKIEJ” – EMMANUELA MACRON (!!!), SYNA TAK NAM DROGIEJ I TAK ROLNICZEJ (POLSCY ROBOTNICY ROLNI I POLSCY „FARMERZY”) PIKARDII, SŁYNNEJ ZE ŚWIETNEJ KUCHNI (NP. PASZTET Z KACZYCH WĄTRÓBEK).

Komentuj...

*czwartek, 9 kwietnia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART