Dziennik Macieja Morawskiego, 19 czerwca 2016 r.

Utworzono 21 czerwca 2016 przez Red. VP

Morawski foto 1 (2)Odpowiadając czołowemu polskiemu historykowi wywiadu i wojskowości, profesorowi dr hab. Aleksandrowi Woźnemu stwierdzę, iż Stefan Janusz Bratkowski (ojciec słynnego Stefana Bratkowskiego), wybitny oficer wywiadu II RP był naszym konsulem we Wrocławiu w latach 1932-1936, a następnie był zastępcą kierownika Konsulatu Generalnego w Monachium. Stefan Janusz Bratkowski zasłynął też ratując od hitlerowskiego terroru, ułatwiając im opuszczenie III Rzeszy kilkuset Żydów o polskich nazwiskach…

Profesor dr hab. Wożny informuje mnie (czego nie wiedziałem), że płk Iranek-Osmecki meldował latem 1944 Borowi, że obrona niemiecka Warszawy tężeje, została np. wzmocniona spadochroniarzami wycofanymi z Włoch… Profesor dodaje: „I co? – Nic! Rozkaz do powstania został wydany…”

Co do obecnego zagrożenia terrorystycznego, to jestem zdania, że podobnie jak w latach 1939 i 1940, dowództwa polskie i francuskie nie dostrzegały mocy ciosu, jaki mogły zadać „korpusy pancerne” Hitlera, tak i teraz sfery kierownicze Zachodu, mimo ostrzeżeń „Pentagonu i innych fachowców”, mimo tego, co miało miejsce kilkanaście lat temu w Nowym Jorku, nie są w stanie (!) dostrzec ogromu zagrożeń, jakie niesie fakt, że obecną formą wojny staje się terroryzm (sprawę tę dobrze rozumiał „Sfinks”, czyli śp. generał Jeannou LACAZE, czlowiek – co w sferach kierowniczych jest RZADKOŚCIĄ – wielkiej inteliegencji i zdolności przewidywania!).

Komentuj...

*niedziela, 29 marca, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART