Dziennik Macieja Morawskiego, 18 listopada 2017 r.

Utworzono 18 listopada 2017 przez Red. VP

Dziś tylko kilka zdań, by mych czytelników poinformować o naprawdę wielkim i tak pozytywnym z naszego narodowego punktu widzenia znaczeniu książki Waldemara PIASECKIEGO pt. „JAN KARSKI – Jedno życie”… Jak słyszę, wpływowe kręgi żydowskie (!) też się tą pracą, tym kolosalnym, jednak chwilami rewelacyjnym dziełem Piaseckiego, żywo interesują!… To istotne! Wszak ważną jest przyjaźń żydowsko-polska. Przezwyciężenie starych zatargów obu naszych – choćby ze względu na długą „kohabitację”, i z tej kohabitacji zrodzone więzy, tak jednak bliskich sobie narodów!!!

Z wielką niecierpliwością czekam na trzeci tom dzieła Waldemara Piaseckiego! Na tom pt. Manhattan (1945-2000). Dzięki jakże sprawnej bibliotekarce z paryskiej, zwanej niekiedy „mickiewiczowską” Biblioteki Polskiej w Paryżu – dzięki pani Magdalenie GŁÓDEK – wiem już, iż (ku mej radości!) mowa tam będzie między innymi też o kontaktach Jana Karskiego: z mym ojcem, ambasadorem RP w Paryżu, i także z mą siostrą Magdą Morawską, swego czasu żołnierzem wywiadu AK odwiedzającym Berlin (mogła ona przekazać Karskiemu cenne informacje o Berlinie w czasie wojny. Karski na fałszywych papierach miał jechać przez Berlin do Francji).

Kończąc dodam, że ta książka Waldemara PIASECKIEGO, także niewątpliwie WAŻNA gdy chodzi o Polonie wielu krajów – siłą rzeczy będące w stałym dialogu z Żydami – współfinansowana jest przez zawsze sprawny i dobrze zorientowany SENAT RP!

Komentuj...

*sobota, 30 maja, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART