Dziennik Macieja Morawskiego, 18 grudnia 2017 r.

Utworzono 18 grudnia 2017 przez Red. VP

Ostatnio tutejsze środki masowego przekazu poświęcają sporo uwagi zagadnieniu stałego wdzierania się na teren Francji uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu i z Afryki. W całym szeregu miast i miasteczek wyraźnie wzrasta liczba tych przybyszów. Są miejscowości np. podparyskie, gdzie młodzież np. arabska jednak w pewnej mierze szczególnie w godzinach wieczornych zachowuje się dość agresywnie. Znam wypadki miasteczek, gdzie starsze osoby nieco boją się po godzinie 21-szej wychodzić na ulicę. Problemy z imigracyjną młodzieżą miewają kupcy i supermarkety! Sytuacja w tej dziedzinie stale się pogarsza. Za sprawę musi się wziąć – choćby też ze względów wyborczych – Rząd Francji, no i kierownictwo Unii.

Wczorajszy numer tygodnika LE JOURNAL DU DIMANCHE stawia w wielkim, pierwszostronicowym, zdobnym jego fotografią, dotyczące tego problemu pytanie: CO PRZYGOTOWUJE PREZYDENT MACRON? Na tejże pierwszej stronie pismo w jednym z podtytułów stwierdza: WŁADZA WYKONAWCZA CHCE ZOSTRZYĆ PRZEPISY DOTYCZĄCE UZYSKIWANIA AZYLU. A na stronie drugiej, wielki tytuł stwierdza: „Prezydent Macron i minister Collomb chcą zwiększyć ilość ekspulsji” (wyrzucania policyjnego z Francji osób nielegalnie tu przebywających). Cała ta sprawa, rzecz jasna, budzi debaty. Wielu Francuzów przeraża stałe wdzieranie się tu obcych „elementów”… Są jednak np. posłowie broniący z uporem francuskiej tradycji przygarniania uchodźców z tych czy innych krajów.

Niektórzy z mych przyjaciół są zdania, że w pierwszym rzędzie należy przyjmować dosłownie nieraz KRZYŻOWANYCH chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Chrześcijanie łatwiej się tu asymilują, i nigdy nie dołączają się do siewców terroru, do dżihadystów.
W mym pojęciu cały ten problem wdzierania się do Europy uchodźców z Bliskiego Wschodu i z Afryki należy rozwiązać jakimś nowym Planem Marshalla dla owych krajów, zainstalowanie tam siłą (???) mocnych i sprawnych reżimów… Konieczna jest też ELEKTYRYFIKACJA AFRYKI; sama ona mogłaby w owych krajach BARDZO WIELE ZMIENIĆ!!!

Komentuj...

*czwartek, 23 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART