Dziennik Macieja Morawskiego, 17 października 2016 r.

Utworzono 17 października 2016 przez Red. VP

Morawski foto 1 (2)Le Figaro z 17 października bieżącego roku przyniosło na pierwszej stronie duży, rzucający się w oczy tytuł: TERRORYZM – PRZED ARMIĄ STAJĄ NOWE ZADANIA… Podtytuł zaś dość jasno precyzuje, że armia – zaangażowana już także na terenie kraju w walkę z zagrożeniem, jakie stanowią fanatycy islamscy – będzie zreorganizowana, by stać się jeszcze bardziej „ruchliwą”, sprawną, operatywną, a to także w razie potrzeby przy pomocy rezerwistów (zapewne odpowiednio przeszkalanych – dodam od siebie).

Z kolei na swej stronie 3, tenże numer le Figaro kładzie nacisk na nadchodzącą wielką modernizację sprzętu armii. Wszak koniecznością staje się posiadanie, jak to się czasem określa – sprzętów futurystycznych, opartych na robotyce itd., zdolnych stawić czoła różnorakim nowym zagrożeniom. Jest rzeczą oczywistą, że chodzi o problem najwyższej wagi, zapewne ściśle otoczony zasłoną sekretu… Jednym słowem – jak mawiają poważni specjaliści – idzie dość niesamowite nowe!

O ile wiem, już przed laty genialny szef sztabu francuskiej armii (w latach 1981-1986) generał Jeannou Lacaze, zwany sfinksem, dobrze pojął, że o ile wielką nowością II wojny światowej były czołgi i błyskawiczne ofensywy czołgowego (czego w roku 1939 nie zrozumiał sztab marszałka Rydza Śmigłego, ani też w roku 1940, mimo polskiego precedensu, skądinąd wysoce inteligentny francuski „généralissime” Maurycy Gamelin), to teraz wchodzimy w ponurą i groźną epokę WOJNY TERRORYSTYCZNEJ…

Jedna myśl sama mi się narzuca: ponieważ jednak nie można całkowicie wykluczać terroryzmu nuklearnego, także „chemicznego”, koniecznością być może (?) będzie wyposażenie dowództw armii i siedzib rządów, prezydentów itd. w odpowiednie (?) schrony…

Jasne chyba też, iż rządy wielkich krajów Zachodu muszą starannie unikać wszystkich zbyt „oczywistych” posunięć w tej dziedzinie, takich jak właśnie np. budowa wielkich schronów. Jest rzeczą ogromnej (!) wagi, by nie dopuścić do szerzenia się w społeczeństwach zawsze nieobliczalnej „histerycznej paniki”, mogącej tylko być na rękę fanatykom islamu!

Komentuj...

*sobota, 25 stycznia, 2020

  • Pogoda w Paryżu    Niestety aktualne dane pogodowe nie są dostępne!


     
  • Kurs walut

  • Newsletter Vector Polonii

  • Partner: ASSOCIATION YOT-ART